אלבומים

Hybrid- I Choose Noise-2006

זהו האלבום שהייבריד הוציאו לאחר עשר שנות פעילות, ועדיין לא איבדו את האדג'

מאת תומר גולן. 18-02-2008
Hybrid- I Choose Noise-2006

מוסיקה גדולה נוצרת בכל מקום. רק לפני כמה ימים ראיתי סרט תיעודי על סצנת המוסיקה ההזויה באיסלנד. עשרות בתי ספר למוסיקה, מאות הרכבים, זמרים ולהקות. בנתונים של יוצרי הסרט לא נכללו הרכבי רוק ותקליטנים שככל הנראה היו מוסיפים עוד אפס בסוף כל שורת נתונים. 50אלף איש פחות או יותר חיים באי, זה הכול, מספר אנשים לא שונה בהרבה מכל עיר לווין סביב תל אביב. במילה אחת - מדהים. בכמה מילים - מדהים הרבה יותר מהמוסיקה האיסלנדית כשלעצמה, ככה זה כשבאמת אוהבים.

ויילס, נסיכות קטנטנה ב"הממלכה המאוחדת", היא מקום הולדתם של מייק טרומן וכריס הילינגס שהקימו יחד בתחילת שנות ה90' את ההרכב הפרוגרסיבי-אלקטרוני "היבריד". סביב הגרעין של הרכב נוספו עם השנים גם אדם טיילור, טיפ האטן ואלכס מאדג'.

בשנת 1996 יצא הEP הראשון של "היבריד" "Fall Out Of Love" (Distinct'ive Recordes) ולמרות הקונוטציות השליליות ששם זה יוצר, נדמה כי חברי ההרכב דווקא מסתדרים לא רע ביחד. ב99' יצא אלבום האולפן הראשון של ההרכב תחת אותו הליבל - "Wide Angle" שמו. אלבום זה מכר כ100אלף עותקים והוביל ליציאת "Live Angle"- הופעה של ההרכב בסידני אוסטרליה ולאלבום כפול חציו באולפן וחציו בהופעה שנקראWider Angle" " (כמה מפתיע !!) בשנת המילניום. ב03' מוציא ההרכב את "Morning Sci-Fi" אלבום וDVD שסוגר עשור של עבודה משותפת. באלבום הזה והאלבום החדש ("I Choose Noise") מצגים ה"היברידים" יכולת מרשימה ליצור סאונד ייחודי ומורכב שעוטף ברכות את הקצב. לכך נוספים אלמנטים אופייניים לתזמורת קלאסית שהופכים כל קטע למורכב הרבה יותר מהמצופה מהרכב שכולו תקליטני "דנס-פלור. בדרך מעניינת זו נוצר בכול אחד מהאלבומים פסקול ייחודי.

"I Choose Noise" הוא דוגמא מצוינת לערבוב סגנונות חוצה ז'אנרים היברידי שכזה. תערובת מקצבי האוס-לפטפילד-וצ'יילOUT מתובלים בכינורות, סינתיסייזרים וסאונדים אפלים של ברייקביט ודיפ-הואס. לאחר האינטרו (Secret Circels) נתקלתי בקטע השני באלבום בקול מוכר. לקח לי 3 שניות להתאפס ולשאול את עצמי בתמיהה "פרי פארל?, לא יכול להיות !?!". כמה טוב להתבדות. פארל (סולן הרכב ג'ינס אדיקשן המיתולוגית) אכן משתף פעולה ותורם את קולו לרצועה השנייה ("Dog Star"). אם נוציא מחשבון את הרצועה הרבעית החלשה (זה די קל בעידן חנויות הMP3 ברשת) פרי פארל מתחיל והיבריד ממשיכים במסע מזגזג אל תוך אוירה מתעתעת בלי כל בושה. מסע אל המקומות שאליהם תמיד כיפ לחזור, בין הצלילים הצללים והשירה.

Hybrid choose noise גם אני!

תגובות