אלבומים

Nick Hakim - Green Twins - 2017

אלבום הבכורה של ניק חכים, עליו עמל במשך כמעט ארבע שנים, מספק יצירה מפתיעה, מרגיעה ונוגעת בנקודות הנכונות בעורקים של הלב. כנסו להאזין

מאת אורטל ניצחון. 21-06-2017

תגיות: 2017, Nick Hakim, ניק חכים

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

בהאזנה ראשונה לאלבום הבכורה של ניק חכים אפשר להתבלבל ולחשוב שזה עוד אלבום פסיכדלי קלאסי, אך כשמקשיבים קצת יותר מקרוב מתגלה לנו בחור עם נשמה בוגרת ורגישה, שמנהל את הבלדות שלו עם נגיעות של שנות ה-60, סליזיות, וכמה דברים מזרח אירופיים (משם הגיעו הוריו) שצצים פה ושם, כשכל קטע בו מקלף איזושהי קליפה אחרת מחייו.

חכים, בחור ממוצא צ'יליאני ושורשים מדרום אמריקה שמתנהל מברוקלין, שחרר לאחרונה את אלבום הבכורה שלו, כשכבר משמיעה ראשונה אפשר להבין שלא מדובר בעוד זמר סול רגיל וסטנדרטי. הוא נע בין ז'אנרים ומצבי רוח כשהוא חושף עוד ועוד חלקים אישיים ונותן חופש לקול שלו לחדור לנו לחלק החלול בנשמה הבוכייה שלנו. הוא מערבב את אלה בביטים רכים לצד הרבה מאוד סול, R&B ופסיכדליה קלה.

אחרי ששחרר שני אי.פי'ז מוצלחים בשנים האחרונות (Where Will We Go, Pt. 1 ו- Where Will We Go, Pt. 2) בזמן שלמד תרפיה ומוזיקה בברקלי, אותם שיחרר באופן עצמאי בלייבל שלו Earseed Records וקיבל עליהם מחמאות מהניו יורק טיימס, אימץ אותו לחיקו הלייבל האמריקאי ATO Records, ועל אלבום הבכורה הוא עמל במשך קרוב לארבע שנים, בקו של ניו יורק, פילדלפיה ולונדון. 

Green Twins הוא בעצם גילוי וחשיפה של כל החוויות האישיות שלו בשנים האחרונות, כשבו זמנית הוא מתנסה ומנסה דברים חדשים ומסקרנים על כל דמו עליו עבד באלבום. הסינגל הראשון, ששבר לי את הלב, 'Bet She Looks Like You', נכתב בחדרו האישי עם אפס עכבות, עליו הלביש את החלק האינסטרומנטלי בשיר, ממנו הוא קיבל את הביטחון להמשך האלבום. הוא פורש את הרגשות ואת המחשבות הכי כמוסות שלו, כמו ב-'Cuffed' למשל, בו הוא מדבר על אהבה ישנה שנגמרה ושהמחשבה מסרבת לשחרר ממנה, וכך הוא חי מחדש את האהבה שלהם בשיר בצורה נאמנה וכואבת. הוא מדבר אליה ועל הגעגועים שלו בשיר 'Miss Chew' עם מלודיה שגורמת לדמעה לבצבץ אם נראה או לא נרצה וחלל ענק בלב. יש גם את 'Needy Bees' שמבקש יחס כלשהו או נוכחות בחייה של אותה אחת אליה הוא משתוקק בקול מזמין ורך. כמעט בכל שיר, הכל מאוד אישי, רומנטי וחשוף, ועם הרבה נכונות וכוונה אמיתית וללא בושה או מתינות מחשבתית במילים. את הלימודים שלו אפשר לחלוטין להרגיש בתוצאה הסופית של האלבום ובהרגשה שתשרה אתכם/ן בסיומו.

הנה לכם ולכן אלבום שאפשר לנגן במלואו, מההתחלה ועד הסוף, ולצאת מרוצים ושלווים, אז אם המילים השוברות לבבות לא המיסו אתכם/ן אז המלודיה והקול החודר של חכים בוודאי יעשו את העבודה.

 

האזינו לאלבום המלא:

 

תגובות