אלבומים

Mac DeMarco - This Old Dog - 2017

ילד הפלא הקנדי כבר לא כל כך ילד, והוא חוזר עם אלבום חדש שלוקח את היצירה שלו שלב אחד קדימה. כנסו להאזין לאלבום המלא

מאת עדי נוי. 12-05-2017

תגיות: Mac DeMarco, מק דמארקו, 2017

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

בסוף כולם הופכים לאבא שלהם, אמר לי מישהו פעם. עם התחושה הזו פותח מק דמרקו את האלבום החדש שלו, "This Old Dog". הוא מסתכל במראה, ורואה מישהו מוכר, אבל לא את עצמו. "I'm seeing more of my old man in me", הוא שר בקלילות האופיינית לו, וגם בשיר הנושא של האלבום שמגיע מיד לאחר מכן הוא רואה את עצמו כשועל קרבות ותיק, ומבטיח לא לשכוח.

אבל מק דמרקו רק בן 27, עודנו בחיים, למרות שמאז 2012 הוא הוציא כל כך הרבה שירים, בקסטות ובאי.פי'ז שלא ברור אם כוללים אותם בספירה הרשמית של אלבומיו. הפעם האחרונה ששמענו ממנו הייתה ב-"Another One" מ-2015, שכלל שמונה שירים (ואת הכתובת המלאה שלו בסוף הטראק האחרון, לכל מי שרצה לשבת איתו לקפה), ושלוש שנים חלפו מאז אלבומו המלא האחרון, "Salad Days", שבמסגרת סיבוב ההופעות שלו הוא גם הגיע ללילה אחד בתל אביב. אגב, הכתובת שלו בקווינס כבר לא עדכנית, ומאז הוא הספיק לעבור ללוס אנג'לס, שם הוא הקליט את האלבום החדש.

כמו בכל אלבום שלו, גם באלבום החדש יש כמה שירים שמשמשים כפילרים ולא יותר, אבל הבן אדם כותב כל כך הרבה, אז על כמה שירים כבר אפשר לוותר? אם אתם רגילים לשירים של 2 וחצי דקות ממנו, אז ב-"Moonlight On The River" המעולה לקראת סוף האלבום הוא לוקח את היצירה שלו שלב אחד קדימה עם 7 דקות של פסיכדליה טהורה, אבל אם אתם מחפשים פנינה אחת מיוחדת באלבום הזה, תקשיבו ל-"On The Level", הסינגל השלישי ששוחרר מהאלבום (אחרי שני השירים הפותחים של האלבום שיצאו כבר בסוף ינואר), ותשמעו באיזו אלגנטיות הוא שר פולק על ביטים של היפ-הופ ומצליח להעיר ולרגש בו זמנית. רבים חיכו לאלבום חדש מילד הפלא הקנדי, והיה שווה לחכות רק בשביל השיר הזה, שכמעט משתווה לאסתטיות ההפקתית המושלמת של "Chamber of Reflection" מהאלבום הקודם. "ילד, זו יכולה להיות השנה שלך", הוא שר, והילד כבר לא ילד אבל עדיין לא נתפלא אם אנחנו רק בהקדמה של הסיפור שלו, והשנה שלו עוד לפניו.

 

האזינו לאלבום המלא:

תגובות