אלבומים

Real Estate - In Mind - 2017

אלבום אולפן רביעי לחבורה מניו ג'רזי, בו הם ממשיכים להתכתב עם חומרים קודמים עם "עדכון גירסא קל". כנסו להאזין לאלבום המלא

מאת שחר זלצמן. 08-04-2017

תגיות: Real Estate, 2017

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

בכל פעם שיוצא אלבום חדש לחברות החנונים המנומנת מניו ג'רזי Real Estate זה עושה לי ממש טוב בלב. איכשהו עוד לפני שאני לוחץ פליי אני כבר מרגיש במקום בטוח ויודע לצפות "פחות או יותר" לאיך האלבום הולך להישמע. אני אומר את זה כיוון שאם תעברו על כל האלבומים שלהם באופן כרונולוגי, זה ממש נשמע כאילו הלהקה פשוט עושה מן "עדכון גירסא" בין אלבום לאלבום ובכל פעם ממשיכה בדיוק מאיפה שהיא עצרה. זה בא לידי ביטוי במקצבים, בשירה הספק אדישה ספק נאיבית ובעיקר באיכות ההקלטה והסאונד שמאלבום לאלבום נהיית נקhיה, ברורה ומגובשת יותר.

עברו שלוש שנים מאז אלבום האולפן האחרון Atlas ובאמת תהיתי לעצמי אם הפעם ריל אסטייט ינסו לצאת מהאזור הקבוע שלהם. אני חייב להגיד שבניגוד ללהקות אחרות דווקא שמחתי מאוד שהם לא ניסו. בתקופה שהמון להקות אינדי/דרים פופ מתחילות להישמע לי קצת אותו דבר בכך שהן מנסות להתרחק כמה שיותר בכוח (ובאפקטים) ממי שהן באמת, דווקא ריל אסטייט נשארים נאמנים למי שהם היו בהתחלה ואיך שהם אמורים (בעיניהם) להישמע. זה לא שהם משחזרים לגמרי את השירים והצלילים - כמו שרשמתי בהתחלה, מאלבום לאלבום יש שינויים מינוריים וגם באלבום החדש אפשר למצוא אותם. אחד השינויים הראשונים שבולטים לאוזן, כבר מהשיר שפותח את האלבום ,הוא שאפשר לשמוע יותר סינטים, אך לאורך האלבום הסינטים די חלשים בעוצמה שלהם. ברגע שמגיעים לשיר השני, אחד הדברים הדומיננטים שתופסים ישר את האוזן (וממשיכים כמעט לאורך רוב האלבום) הוא דווקא סאונד הגיטרה. 

אחרי סיבוב ההופעות האחרון של האלבום Atlas, הגיטריסט מאט מונדנייל (DUCKTAILS) עזב את ההרכב בשביל להתמקד בפרויקט האישי שלו. מי שתפס את מקומו הוא ג'וליאן לינץ' שהביא גם צבע משלו לאלבום. רוב השירים באלבום קיבלו יותר מן וייב רוקנרלי סיקסטיזי מחושמל שהיה מזוהה מאוד עם הביטלס. ואם כבר ציינתי פה את חבורת הקולים מליברפול, חדי האוזן ישימו לב לרפרנס לאחד משירי Abbey Road.  

 

האזינו לאלבום המלא:

תגובות