אלבומים

Kendrick Lamar - To Pimp A Butterfly - 2015

הראפר הכי חשוב בדור הנוכחי של ההיפ הופ האמריקני הגיע לאלבום השני שלו בשל ורעב להשאיר צלקת והציג לראווה טקסטים חדים כמו סכין, ביצוע קולי שאי אפשר לטעות בו, ומוזיקה שמגדירה מחדש את המונח "היפ הופ"

מאת עידו מימון. 01-01-2016

תגיות: ראפ, היפ הופ, hip hop, rap, kendrick lamar, קנדריק למאר, קנדריק לאמאר

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

מהרגע הראשון שהקשבתי לאלבום הזה ידעתי שמדובר באלבום קלאסי. קנדריק למאר, אולי הראפר הכי חשוב בדור הנוכחי של ההיפ הופ האמריקני, הגיע לאלבום השני שלו בשל ורעב להשאיר צלקת, וקיבל בתמורה לזה סוג של בריטניקה לנוער של מוזיקה שחורה והתרבות האפרו-אמריקאית ב-100 השנים האחרונות.

מעבר לדמויות השונות שבאות והולכות משיר לשיר בקולו המשתנה של קנדריק, שנמצא כמעט בכל אלבום שלו על תקן זיקית, מספר רב-דמויות, הוא אירח גם מוזיקאים וראפרים רבים מתקופות שונות בהיסטוריה השחורה - מהסנדק ד"ר דרה, החלוץ ג'ורג' קלינטון, ת'אנדרקאט, ראפסודי, רוברט גלאספר, סנופ דוג, פליינג לוטוס, ליילה הת'אוואיי, פארל וויליאמס, והרשימה של האורחים כמו גם רשימת המפיקים והכותבים הולכת ונמשכת.

קנדריק קנה לעצמו במהלך השנה בה קידם את האלבום הזה מן מעמד של ג'יימס בראון של הדור שלו - מנהיג וגיבור תרבות שחור שלא מפחד לדבר על כל מה שחולה בחברה האמריקאית בצורה גלויה ובאמצעות כלים אמנותיים מורכבים, לפעמים תיאטרליים ודרמטיים, הביא את השוליים למרכז המיינסטרים - ואת קומפטון לטקס הגראמי של אותה שנה, תוך כדי שהוא מציג לראווה טקסטים חדים כמו סכין, ביצוע קולי שאי אפשר לטעות בו, ומוזיקה שמגדירה מחדש את המונח "היפ הופ". כל אלה הופכים את את האלבום הזה אולי לאלבום חשוב ביותר בעיניי בשנים האחרונות. 

 

תגובות