אלבומים

יוני רכטר - התכוונות - 1979

בגיל 27 בלבד ועם הספק אמנותי שאי אפשר להסביר, יוני רכטר הוציא את אלבום הסולו הראשון שלו בו בכל שיר ושיר אפשר להרגיש את הנשמה ואת ההתכוונות העמוקה

מאת עידו מימון. 01-01-2016

תגיות: יוני רכטר, 1979

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

בשנת 1979, שלוש שנים לאחר שהתפזרו לדרכיהם חברי להקת "כוורת" ושלוש שנים אחרי שהפיק את האלבום "האהבה פנים רבות לה" לאריק איינשטיין, לאחר שהספיק כבר להשתתף באלבום הבכורה של גידי גוב, להופיע עם יהודית רביץ ב"באופן קבוע וחד פעמי", לקחת חלק ב"כבש ה-16" וב"14 אוקטבות", יוני רכטר הוציא את אלבום הבכורה שלו, שהיה אבן-דרך במוזיקה הישראלית, בגיל 27 בלבד ועם הספק אמנותי שאי אפשר להסביר.

ב"התכוונות" רכטר בא לתת את עצמו ורק את עצמו, אחרי כל כך הרבה פרויקטים שכל אחד מהם חרוט ב-DNA הישראלי עד היום. זה ממש לא אלבום שניפק להיטי רדיו גדולים (חוץ מ"שוב היא כאן" האלמותי), אך בכל שיר ושיר אפשר להרגיש את הנשמה של רכטר ואת ההתכוונות העמוקה, כשמו של האלבום, והרצון לממש ללא פשרות אמת פנימית, בלי להיכנע לתכתיבים ולמבנים של פופ-רוק סטנדרטי.

ההרמוניות, הנגינה והעיבודים שרכטר מביא שיר אחרי שיר באלבום הזה, וגם המנגינות, השפיעו עליי מאוד והשאירו בי חותם מהרגע הראשון ששמעתי אותו בגיל 14 ועד היום ממש. מלבד רכטר, באלבום השתתפו בנגינה ובשירה גם שלמה יידוב, שם טוב לוי, מיקי שביב, יצחק קלפטר, נורית גלרון, גידי גוב ואחרים. 

 

תגובות