אלבומים

King Gizzard & The Lizard Wizard - Flying Microtonal Banana - 2017

שבעת המופלאים ממלבורן מערבלים את הגראז' הפסיכדלי שלהם עם מוזיקה טורקית מהסבנטיז. כנסו לשמוע

מאת שחר זלצמן. 03-03-2017

תגיות: King Gizzard & The Lizard Wizard, פסיכדליה, אוסטרליה, 2017

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

אני באמת לא יודע איך הם עושים את זה כל פעם מחדש, אבל שבעת המופלאים ממלבורן אוסטרליה חוזרים עם אלבום אולפן תשיעי במספר. העניין היפה פה שזה בעצם רק ההתחלה - ממש לא מזמן הם הכריזו שבמהלך 2017 הם הולכים לשחרר חמישה אלבומים!

"Flying Microtonal Banana" הוא שם האלבום והוא נקרא על שם הגיטרה החדשה של הסולן שאפשר לראות בקליפים שלהם וגם על עטיפת האלבום. גם באלבום החדש הלהקה לא מפסיקה לחקור כיוונים מוזיקליים חדשים וזה ממש יפה לראות (וכיף לשמוע) את ההתנסויות שלהם בסולמות מוזיקליים שונים ואיך שהם עדיין נשמעים ומנגנים בצורה קלילה, טבעית ועם המון ביטחון. 

מבחינת האנרגיות והקצב, אלבומם החדש די ממשיך את אלבומם האחרון Nonagon Infinity. אם באלבום "Paper Mâché Dream Balloon" הם הלכו לכיוון יותר "רגוע" של פולק-רוק אקוסטי מהסיקסטיז, עכשיו הם העלו את המהירות של הנגינה, עברו לצד אחר של המפה וכעת הם מטיילים על הסולמות המזרחיים ובעיקר, לאורך כל האלבום, מערבלים את הגראז' הפסיכדלי שלהם עם השפעות של מוזיקת רוק טורקית מהסבנטיז. 

זה אולי נשמע קצת קלישאתי אבל אם תקשיבו לכל הדיסקוגרפיה של הלהקה, תוכלו לשמוע איך כבר מההתחלה, לאט לאט, הם ממש גיבשו לעצמם חותמת סאונד ייחודית משלהם. גם פה, כבר מהשיר הראשון אפשר לזהות שאלו קינג גיזארד - עם המון הומור, המון מודעות עצמית המון גיטרות חשמליות וכשרון שלא נגמר.

 

האזינו לאלבום המלא:

תגובות