אלבומים

Bonobo - Migration - 2017

יוצר הגרוב-צ'יל-אלקטרוני סיימון גרין, הלא הוא בונובו, הוציא את אלבומו השישי והראשון מזה 4 שנים, ובו הוא מארח כמה וכמה מוזיקאים מעניינים. כנסו להאזין

מאת הדר זילברשטיין. 25-02-2017

תגיות: bonobo, נינג'ה טיון, Ninja Tune, 2017

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

בסוף חודש ינואר האחרון שיחרר היוצר סיימון גרין, הלא הוא בונובו, את אלבום האולפן השישי הרשמי שלו, הראשון מזה 4 שנים - "Migration" שיצא גם הוא בלייבל האגדי "נינג'ה טיון".  בונובו הוא מפיק, מלחין ודי ג'יי בגזרת הגרוב-צ'יל-אלקטרוני, שבתחילת שנות האלפיים די שלט בז'אנר הצ'יל אאוט שהיה מאוד טרנדי בארץ, בעולם ובכל מרחב ציבורי. הקטעים של בונובו כיכבו בכל האוספים של הז'אנר שהותאמו לכל מיני תקופות ביום ובשנה והתאפיינו במקצבים איטיים אך גרוביים, מתפתחים ומאתגרים.

עם השנים בונובו נשאר מאד נאמן להשראה והאג'נדה האמנותית שלו, והמשיך לחשוף ולגלות עוד תתי-עולמות בתוכו. גם באלבום החדש שנחשב להמשך ישיר לאלבומו הקודם והמצליח ביותר שלו "The North Borders" שיצא ב-2013. נוכל למצוא באלבום מקצבים אפריקאיים לצד נגיעות של פופ, סאונדים של אנדרגראונד, גיטרות, פולק אמריקאי ואפילו שיתופי פעולה עם ווקאליסטים שונים, בינהם ניק מרפי (FKA צ'ט פייקר) וניקול מגיליס (סולנית Hundred Waters) - כשהרוגע והצ'יל הוא הקו השולט בכל.

באלבום החדש בונובו עוסק בהשפעות שאסף וסופג ממסעותיו בעולם, לצד התמודדות עם טרגדיות משפחתיות אישיות ושאלת הזהות של האדם. בעולם המוזיקה האלקטרוני בו מדברים לא מעט על גסיסת הפורמט של האלבום, בונובו מוכיח שוב על עד כמה הפורמט הזה עדיין חי וקיים, רגיש ועמוק בדרכו שלו.

האזינו לאלבום במלואו:

 

>> האזינו לספיישל בונובו עם הדר זילברשטיין, לרגל צאת האלבום החדש

תגובות