אלבומים

קרולינה - שלוש - 2017

מלכת הגרוב הישראלי חוזרת עם אלבום חדש בהפקתו של רונן סאבו. כנסו להאזין לאלבום במלואו

מאת הדר זילברשטיין. 04-02-2017

תגיות: סאבו, קרולינה, 2017

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

קרולינה פרצה לתודעה בהרכב הגרוב פורץ הדרך "Funset" שנוסד בשנת 2000 והוציא חמש שנים אחר כך את "Ragga Pumpkin" - אלבום אחד יחיד ומיוחד שבישר קבל עם ואפרו על קיומה של סצנת גרוב ישראלית רלוונטית ויצירתית מאד, מעבר לגבולות מועדון הג'ה פן של דרום תל אביב. ב-2007 יצא אלבום הבכורה של קותימן בו השתתפה קרולינה, וגם "חצוצרת" הפלא שלה, אבל באותה השנה היו אלה "הבנות נחמה", הרכב הו היא יצרה לצד הווקאליסטיות הנדירות דנה עדיני ויעל דקלבאום, שהפך את קרולינה למוכרת כמעט בכל בית בישראל שמאזין לרדיו או קורא עיתונים. ולקול הזה, שלא ניתן להיות אדיש אליו ולו מעט, שמנקה את המאזין מכל ציניות או ספק, הצטרף בשנת 2009 אלבום הסולו הראשון של קרולינה - "מה אעשה עכשיו", שהצליח מאד.

היה זה החידוש של קרולינה לשירו של זוהר ארגוב  ״צל עץ תמר״ בשנת 2013, שהופיע באלבומה השני "זוהר", שהפך למעין קלאסיקה מודרנית והגיעה לכל קצה בארץ שלנו ומחוצה לה. כך, פחות מעשור אחרי יציאת אלבומה הראשון, ביססה את מעמדה קרן אברץ האילתית, כאחת הזמרות היוצרות הבולטות בישראל.

במקביל ליצירה בארץ החלה קרולינה לעבוד עם מפיק הסול וההיפ הופ האמריקאי המוערך אדריאן יאנג, עמו כתבה והקליטה בלוס אנג'לס מספר שירים, ביניהם Feel Alive שהופיע בסדרת הטלוויזיה החדשה והמדוברת של נטפליקס "luck cage". קרולינה גם הופיעה בהופעת השקה לאלבום בלוס אנג'לס, וחלקה את הבמה עם מיטב אומני המוזיקה השחורה העכשווית, בראשות קנדריק לאמר, בילאל ועוד.

את האלבום החדש של קרולינה, כשמו כן הוא, אלבום הסולו השלישי שלה, הפיק הדי ג'יי והמפיק המוזיקלי רונן סאבו, עמו קרולינה עובדת כבר שנים עוד מאז הסינגל "לא ציפיתי" של סוליקו ב-2004. האלבום החדש רצוף באיכויות הווקאליות המוכרות של קרולינה, וההתמקדות בו היא סביב קולה מצד אחת ומילות השירים מצד שני. "שלוש| מאופיין בעושר מוזיקלי ורוך שמעלים ניחוחות של שנות ה-70 לצד הפקה עדכנית ו"Custom Made" ביותר של סאבו. משתתפים באלבום בין השאר גם אלרן דקל, יאיא כהן אהרונוב והשחקן דרור קרן. 

 

האזינו לאלבום המלא:

תגובות