אלבומים

Buttering Trio - Threesome - 2016

טריו הביטים מבית היוצר של הלייבל רו טייפס משחרר אלבום שלישי שהוקלט בשלוש ערים שונות (לונדון, ברלין, תל אביב). כנסו להאזין

מאת הדר זילברשטיין. 13-12-2016

תגיות: Buttering Trio, באטרינג טריו, threesome

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

אז הנה הוא סוף סוף הגיע. האלבום השלישי של הבאטרינג טריו יוצא לאוויר העולם, אחרי שהוקלט בשלוש ערים שונות (לונדון, ברלין ותל אביב). הרכב הביטים מבית היוצר של הלייבל המקומי רו טייפס, בו חברים קרן דן (שירה וסקסופון), בנו הנדלר (בס) ויובל ריג'ויסר (תכנותים, מחשב וקלידים) העביר את השנה וקצת האחרונים בשלל טורים והופעות מחוץ לישראל, ונראה שלא מספיק לקבץ השראות. ההתפתחות האישית של כל חבר להקה בנפרד ושל "המפלצת התלת ראשית" כמו שהם מגדירים עצמם ממשיכה להחדיר בנו ביטים אינטואיטיביים ומתובלים עם שלל השפעות חוצות ז'אנר, בדיוק כפי שהורגלנו לקבל מהם במנות גדושות מאז אלבום הבכורה  Toast והאלבום הקודם Jam.

אבל בכל זאת משהו ב-"Threesome" מרגיש שונה. אולי זו העובדה שזו הפעם הראשונה בה הטריו לא כתבו והקליטו את החומרים על טהרת האלתור המשותף באולפן הבית, אלא ניגשו לכתוב אלבום עמוק ובוגר, כזה שמישיר מבט זקוף בכל אחד מ-11 השירים הנכללים בו. כל שיר נולד מחבר הרכב אחר ומספר סיפור אחר לגמרי, כמו זורק אותנו לעולם אחר ממנו נולד ואליו משתייך. לעתים נולדים הקטעים מהמילים שקרן הביאה, לעתים מליין בס של בנו או ביט של ריג'ויסר, אבל התמונה הרחבה וגדולה של יצירת אלבום שלישי בוגר מתמיד ניצבה מולם, וזה ניכר. כל ההשפעות והסיפורים השונים שמספרים הטקסטים, לצד המלודיות הסבלניות המזוהות עם ההרכב, שלובות כתמיד באדיקות עם הביטים המדגדגים וצלילי הבס העבים והשירה החמימה, הישירה והכנה של קרן.

"שילישייה" הוא אלבום מתובל היטב. תמצאו בו טעמים מזרח תיכוניים, גם כאלה מהודו, אפילו כמה ניואנסים של רגאיי יש שם, ורמיזות למוסיקת טרייבל. בולטים באלבום השיר השני "Refugee Song", השיר "" שמרגיש לי שנשמע כקלאסיקה עוד בעת יצירתו, ו-, בו הבס של בנו מגיעה למקומות אלוהיים. אז הנה לכם אלבום באטרינג שלישי שלם, אפילו הוליסטי, בוגר וחדשני כתמיד.

 

האזינו לאלבום המלא:

תגובות