אלבומים

Exploded View - Exploded View - 2016

הפרויקט החדש של המוזיקאית הבריטית-ברלינאית אניקה הנדרסון מפגיש אותה עם חבורה של מקסיקנים שלוקחים את היצירה שלה שלב אחד למעלה. כנסו להאזין

מאת עדי נוי. 21-10-2016

תגיות: Anika, 2016, Exploded View, Annika Henderson

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

תסתכלו על אובייקט כלשהו ותדמיינו שפיצוץ מבוקר ביקע אותו, וכל חלקיו נפרדו לגורמים. יותר קל, תחשבו על ציור של מכשיר להרכבה עצמית בדף ההוראות. זה Exploded View, וזה גם שם אלבום הבכורה של הרכב הנושא את אותו שם. כשחושבים על השם תוך כדי האזנה, אפשר אולי להבין. הכל שם מפורק לגורמים, אבל הכל מתלכד יחד לכדי יצירה שלמה, שיכולה לתאר שהיה של קצת יותר מחצי שעה בעליית הגג, ויכולה גם לקחת אתכם לכל מקום אחר. אבל אי אפשר להסתכל על כל דבר כעל אובייקט, וכמו המילים שחוזרות ברפטטיביות בשיר שפותח את האלבום, גם זו אשליה אבודה.

Exploded View הוא הפרויקט החדש של המוזיקאית הבריטית אניקה הנדרסון, הידועה פשוט כ"Anika". לפני שהחלה את הקריירה המוזיקלית שלה היא נדדה בין בריסטול לברלין ועבדה כעיתונאית פוליטית, וב-2009 היא הכירה את ג'ף בארו (פורטיסהד) שחיפש זמרת להרכב שלו "Beak". מה שקרה בסוף זה ששלושת חברי ההרכב הפיקו לאניקה את אלבום הבכורה שלה, שיצא ב-2010. כשיצא האי.פי שלה ב-2013 היא כבר זכתה לתואר "מוזיקאית של מוזיקאים", והטון הגרמני בשירה שלה כבר קיבל השוואות לניקו.

בפרויקט החדש אניקה משלבת ידיים עם חבורה של מוזיקאים מקסיקנים - מרטין ת'ולין, אמון מלגריו והוגו קווזאדה, אותם הכירה במהלך סיבוב הופעות סולו שערכה במדינה ב-2014. השילוב ביניהם כנראה עבד מעל המצופה, מה שהוביל אותם להקליט אלבום שלם יחד. הסינגל המוביל מתוך האלבום, "Orlando", שיצא מוקדם יותר השנה, נתן רמזים על העתיד לבוא. חטיבת הקצב הקראוט-רוקית שאפיינה את אניקה השתלבה עם סינתיסייזרים אפלים, והאלבום כולו מעולה מהרגע הראשון, אבל משאיר תחושה שיש עוד רבדים למצוא ולהבין בין השכבות.

 

האזינו לאלבום המלא:

תגובות