אלבומים

נטע וינר - בזכות השיבה - 2016

באלבום הסולו הראשון שלו מזקק סולן ואקורדיוניסט "סיסטם עאלי" את כל ההשפעות שלו לסיפור אחד שנע בין מקומות וזמנים. כנסו להאזין

מאת עדי נוי. 08-08-2016

תגיות: נטע וינר, 2016, דרור רותם

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

מי מאיתנו לא היה רוצה להיות בכמה מקומות באותו זמן, או להישאר באותו מקום ולעבור בין המילניום הקודם להיום? סביר להניח שתוכלו למצוא את מבוקשכם אם תאזינו לאלבום הסולו הראשון של נטע וינר, אותו אתם מכירים כסולן והאקורדיוניסט של ההרכב הרב-לשוני "סיסטם עאלי".

האלבום שזכה לשם "בזכות השיבה" יצא בלייבל "סוס" לפני כחצי שנה, ומי שהקשיב לו לא יכול היה להישאר אדיש. לרגע אחד נדמה שהשירים נטועים עמוק בתחילת המאה הקודמת. במהפכה האדומה שהתרחשה לפני כמעט מאה שנה, בקולחוזים של העשורים העוקבים או ביערות בהם פעלו הפרטיזנים. לא חולף רגע והמאזין מוצא את עצמו כאן, ועכשיו. במדינת ישראל החבולה, הקרועה והמדממת. מהגלות אל עוספייה, דרך שוק הכרמל.

את כל השפות ששירתו את "סיסטם עאלי" שר עכשיו וינר בעצמו, וכשהטקסטים מגיעים כולם מאותו מעיין הסיפור נבנה מעצמו. כך קרה שהאלבום הוא כמה סיפורים שהם סיפור אחד, על איש אחד שהוא גם אביו והוא גם סביו, והוא גם הנכד שלו. אבל הוא לא רק כותב את הסיפור, הוא גם מגיש אותו, וכך הסיפור הופך להופעה חיה שהיא בעצם מחזה. יפו היא המרכז של המשולש הקטן בו נכתב המחזה הזה, אבל כמו שהוא על זמני הוא גם חוצה גבולות.

גם מוזיקלית משלב וינר באלבום הזה בין עולמות וזמנים שונים, שהופכים יחד לעל-זמניים. מוזיקת כלייזמרים מכל קצוות תבל שמוצאת את מקומה באקורדיון עליו נכתבו השירים. היפ הופ ופולק, ספוקן וורד ואלקטרוניקה, פאנק ושירה. על העיבודים וההפקה המוזיקלית של האלבום הופקד דרור רותם, ומנגנים בו גם ענר פקר, יהונתן דיין ותומר מש.

 

האזינו לאלבום המלא:

 

>> האזינו לנטע וינר מתארח אצל ניר חסון ועדי נוי לסשן לייב באולפן

>> נטע וינר יופיע ביום רביעי 10.8 בסינקופה בחיפה

תגובות