אלבומים

The Claypool Lennon Delirium - Monolith of Phobos - 2016

שון לנון ולס קלייפול משחררים אלבום בכורה תחת השם "The Claypool Lennon Delirium". כנסו לשמוע

מאת שחר זלצמן. 10-06-2016

תגיות: שון לנון, Sean Lennon, 2016, לס קלייפול, The Claypool Lennon Delirium

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

בשנים האחרונות אנו מקבלים המון אלבומים שנעשו כתוצאה ממפגש בין שני מוזיקאים שונים. דיוויד ביירן וסט וינסנט, איגי פופ וג'וש הומי, אלכס טרנר ומיילס קיין, הם רק חלק קטן מאותם "צמדים חדשים" שסיפקו לנו תוצר משותף בצורת מוזיקה. לפני כמה ימים שוחרר תקליט הבכורה המשותף של שון לנון ולס קלייפול שנקראים ביחד "The Claypool Lennon Delirium". 

קצת קשה להזכיראת שמו של לנון בלי להתעכב על שם המשפחה המיוחס, אך בשנים האחרונות, בעקבות הפרויקטים הרבים שיצר ולקח בהם חלק, נראה שיותר ויותר מבקרים מפסיקים לציין שהוא "הבן של" ומתמקדים במוזיקה שלו בזכות עצמו. לפני שנתיים שחרר לנון יחד עם בת זוגתו את The Ghost of a Saber Tooth Tiger שהצליח מאוד בקרב חובבי ז'אנר הנאו-פסיכדליה וזכה לביקורות חיוביות והזמנות להשתתף בפסטיבלים שונים. הצמד היה אמור לשחרר אלבום חדש כבר בשנה שעברה אך נראה שריבוי העיסוקים של הצמד שם את הפרויקט על "HOLD". לנון שחימם בהופעות את להקתו של לס קלייפול (פרימוס) מצא את עצמו במפגשי ג'אם עם קלייפול והשניים החלו בתהליך של כתיבה והקלטה של חומרים.

הקשר בין קלייפול ולנון נראה (ונשמע) טבעי, שניהם התנסו בכל מני מדיות, ביצעו אינספור שיתופי פעולה וטיילו פחות או יותר באותם ז'אנרים מוזיקליים. אלבום הבכורה שלהם "Monolith of Phobos" נשמע כמו תערובת של ג'אמים פסיכדליים-פרוגרסיביים מהניינטיז שנערכו וקוצצו בשל אילוצי הפורמט של התקליט. בראיון שנתנו למגזין "הרולינג סטון" הצמד הזכיר את הסרט הפופי-פסיכדלי Head של להקת The Monkees ואת האסטרונאוט באז אולדרין כהשפעות ישירות על היצירה של האלבום.  


האזינו לאלבום המלא:

 

תגובות