אלבומים

Frankie Cosmos - Next Thing - 2016

גרטה סימון קליין היא פרנקי קוסמוס, ותחת הדמות הזו היא שוזרת שורות מחיי היומיום שלה לתוך פיסות קצרות של מוזיקה. כנסו להאזין

מאת עדי נוי. 06-05-2016

תגיות: 2016, פרנקי קוסמוס, גרטה קליין, Frankie Cosmos, Greta Kline

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

הדבר הבא הוא משהו שאנחנו עדיין לא יודעים שהוא קיים. אם היינו יודעים משהו קלוש עליו, כנראה שהוא היה הדבר שקורה עכשיו. מתחת לרדאר של הדברים שקורים עכשיו מסתתרת פרנקי קוסמוס, שהוציאה עכשיו אלבום חדש שנקרא "Next Thing". לא הרבה לפני כן, היא נולדה בשם גרטה סימון קליין בשנת 1994 בניו יורק. הוריה הם השחקנים קווין קליין ופיבי קייטס, עליהם היא מספרת שדחפו אותה למוזיקה מגיל צעיר. כשהייתה בת 15 היא החלה לשחרר את המוזיקה שלה בבנדקמפ, בראשית דרכה תחת השם 'אינגריד סופרסטאר', ובגיל 22 הדיסקוגרפיה שלה כבר נראית כמו רשימת האלבומים של זמר פולק מזדקן בלי להחסיר מהן את אלבומי האוסף ההופעות שלו.

את השם 'פרנקי קוסמוס' היא אימצה בסוף 2011, אז גם החלה לנגן בס בהרכב שנקרא "Porches" ואותו מוביל אארון מיין, בן זוגה, שגם מתופף בהרכב שמלווה אותה בהופעות. נדמה שכל מחשבה שעולה במוחה הקודח של פרנקי קוסמוס מוצאת את דרכה לשיר (קצר), אחרת קשה להסביר את כמות השירים שהקליטה הבחורה בשנים האחרונות. את אלבום הבכורה הרשמי שלה תחת שם הבמה הנוכחי היא הוציאה ב-2014, ואחרי אי.פי שיצא בתחילת השנה שעברה ועוד כמה ריליסים שנשארו במחוזות הבנדקמפ, האלבום החדש שלה כבר כאן.

בשנים האחרונות היא פקדה את ספסלי אוניברסיטת ניו יורק ולמדה שירה, ואת השינוי בטקסטים החדשים שלה אפשר להרגיש, עם או בלי קשר. בכל זאת הילדה התבגרה קצת. זה לא אומר שהיא הפסיקה לשזור שורות מחיי היומיום שלה לתוך פיסות קצרות של מוזיקה. 15 שירים יש באלבום החדש, אך אורכו כ-29 דקות, תעשו את המתמטיקה. ב-"Too Dark", השיר הארוך באלבום (2:45), היא שרה "I Wish I Had Some Control", אבל אם היה לה כנראה שלא היינו זוכים לצלול לתוך העולם שלה בכזאת קלות. כשמאזינים לרצועות הקצרות שעוקבות אחת אחרי השנייה אפשר כמעט להרגיש שאנחנו שם בסשן הזה של מחשבה-נגינה-כתיבה-הקלטה, במיוחד כשבשיר החמוד "Outside With The Cuties" היא בונה קטע מעבר עם הגיטרה והטקסט שמלווה אותו זה "עדיין לא כתבתי את החלק הזה, האם תעזרו לי לכתוב אותו?"

 

האזינו לאלבום המלא:

תגובות