אלבומים

Inballance - ענבלאנס - 1996 / 2016

עשרים שנה אחרי שהוקלט, הפרוייקט הביתי של ענבל פרלמוטר ורם אוריון רואה אור. האזנה לאלבום המלא בפנים

מאת חן ליטבק. 26-03-2016

תגיות: לונדון, ענבל פרלמוטר, רם אוריון, 1996, ענבלאנס, 2016

 

ענבל פרלמוטר ורם אוריון, 1996ענבל פרלמוטר ורם אוריון, לונדון 1996
(צילום - אסיה שפרוך)

קצת יותר מעשרים שנה שהאלבום הזה קיים, אך ללא תאריך יציאה, בעקבות מותה המצער של ענבל פרלמוטר. במהלך השנים ההקלטות הסתובבו בעולם אצל אנשים בודדים והוא נחשב לאחד הנחשקים ביותר לשמיעה בקרב אספני מוזיקה רבים. עכשיו האלבום סוף סוף זמין להאזנה חופשית, וניתן להורדה הכרוכה בתרומה סמלית למטרה טובה.

ההקלטות, שלקחו מספר ימים, הסתיימו ב-15 בינואר 1996 (יום הולדתה ה-25 של ענבל). רם התגורר באותה התקופה בלונדון וענבל באה לביקור קצר שבו הספיקו להקליט את האלבום. רוב השירים נכתבו על ידי ענבל בשיתוף פעולה צמוד עם רם. האלבום היה דל תקציב ואף הוקלט כולו על טייפ ארבעה ערוצים שלתוכו נכנסו כל הכלים, הצעצועים והקולות ששומעים באלבום. התכנון הראשוני של רם וענבל היה להוציא אותו על קסטה בתפוצה של מאות בודדות, אך כאמור תהליך זה נקטע בנסיבות מצערות.

לא מזמן חל יום ההולדת ה-45 של ענבל פרלמוטר, ורם אוריון החליט לציין את יום הולדתו ה-20 של האלבום בשחררו להאזנה חופשית למשך 24 שעות. בשעות האלו נחשפו עשרות אלפי אנשים להקלטות וגררו תגובות חמות ומחבקות שהדגישו שהשירים האלו צריכים להיות בחוץ.

כעת האלבום מגיע לפלטפורמה האינטרנטית בנגישות מקסימלית – Bandcampניתן למצוא שם את האלבום במלואו להאזנה חופשית, כולל הטקסטים המלאים לראשונה. ההכנסות ממכירת האלבום באתר מועברות אוטומטית כתרומה לאגודת צער בעלי חיים שבה ענבל התנדבה.

האזינו לאלבום המלא:

 

תגובות