אלבומים

אדם יעקב כהן - קשת - 2016

אם בא לכם לדעת איך נשמעת נשמה שמרחפת מעליכם ושרה לכם, האזינו לאלבום החדש של אדם כהן

מאת ניר חסון. 11-03-2016

תגיות: קשת, אדם יעקב כהן, אדם כהן, 2016

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

יחסית לקצב האלבומים שהוא מוציא ולעניין שהוא מצליח לייצר סביבו, אדם כהן שומר על אנונימיות רבה - הוא לא מופיע, לא מתראיין, ונשמע שכל מה שהוא עושה זה נטו בשביל עצמו. על עטיפות האלבומים שלו יש תמונות מהילדות שלו, הדבר היחיד שמאפשר לנו להבין מי שר לנו.

המוזיקאי המוכשר והמרתק הוציא עד עכשיו שלושה אלבומים, שהראשון שבהם "בין רעש לקול" יצא בשנת 2012, ומאז פחות או יותר כל שנה הוא משחרר אלבום. האלבום החדש, "קשת", יצא ממש עכשיו, ובשונה משלושת האלבומים הקודמים, על עטיפת האלבום הזה יש ציור שכנראה צויר על ידי אדם כהן כשהיה ילד.

הטקסטים של כהן עוסקים בחיפוש עצמי, הם אישיים, חושפניים מאוד עד כדי כך שלעיתים הם יגרמו לכם לנוע באי נוחות ולהרגיש כאילו שאתם ממש מכירים את הבנאדם ששר לכם, וכשהוא מצליח להיפתח בצורה כל כך מושלמת ונטולת מחסומים נראה גם שאין טעם לשמוע אותו מדבר ומתראיין.

מה שמוסיף לאינטימיות עם המוזיקאי זה ההפקה הביתית של האלבום. הסאונד נורא לו-פיי וביתי שנשמע שהוא יושב בחדר השינה שלו וזורק את המחשבות ישר למיקרופון הקטן שמולו, תוך כדי נגינה על הכלים סביבו ואת הכל הוא סוגר במעטפת אלקטרונית. הכנות מתפרצת בכל אלמנט שיש באלבום, החל מהטקסטים, לקול המיוחד שנשמע שיוצא עמוק עמוק מתוכו, ולהפקות הביתיות, שכששומעים את האלבום זה נשמע שנשמה מרחפת מעליך ושרה את כל מה שיש לה להגיד.

שני דברים אחרונים שיש לי להגיד, זה שאני ממש מקנא בכל מי שעוד לא שמע את האלבומים, ושאם אתם רגישים, שימו לידכם ממחטות כי אתם הולכים להיחשף לאחד היוצרים המרגשים והמרתקים שיש לנו פה במדינה.

 

האזינו לאלבום המלא:

 

 

תגובות