אלבומים

תומר ישעיהו - אופניים חשמליים - 2016

סולן ISAIAH לשעבר משחרר אלבום סולו ראשון, בהפקה של עמיר לב ואורי וינקור, בו הוא מספר בעברית על מחשבותיו וחייו לצלילי חורף של ים תיכון. כנסו לשמוע

מאת שחר זלצמן. 28-02-2016

תגיות: עמיר לב, Tree, Isaiah, תומר ישעיהו, אורי וינקור, נווה קורן, 2016, דור קורן, יאיר ורמוט, Tomer Yeshayahu

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

לפני כמעט שלוש שנים הפציע לעולם האלבום הראשון של ISAIAH שהציג את שילוב הכוחות של תומר ישעיהו ומיקה אבני - צמד ישראלי מוכשר במיוחד שמשלב רוק פולק בלוז ים תיכוני. אחרי ששחררו את אלבום האולפן השני הם הוציאו עוד אלבום הופעה ואי.פי אינסטרומנטלי, אבל אז החליט הצמד להתפצל. ההרכב נשאר בחיים אך לא באותה מתכונת. עד לא מזמן הם הופיעו כלהקה שלמה ולאחר מכן הפכו לטריו של בוזוקי-בס-תופים בהנהגתו של ישעיהו. במקביל, לפני כמה חודשים זכינו לראות את ישעיהו מופיע תחת השם הפרטי שלו ומחמם את Unknown Mortal Orchestra ברידינג 3. במהלך ההופעה הוא ישב לבד וניגן בוזוקי על רקע של טאבלות הודיות, וביצע כמה דברים חדשים שנשמעו כמו פסיכדליה מזרחית מהסיקסטיז.

מאז עברו עוד כמה חודשים וישעיהו הכריז שהוא מתחיל להופיע פעם בשבוע באותו מקום ובאותה שעה עם חומרים מתוך אלבום סולו חדש. הפעם הוא כבר לא היה לבד אלא מגובה ביאיר ורמוט, דור ונווה קורן מ-TREE, וביחד הם ניגנו שירים מהאלבום שבדרך. לאורך כל ההופעה המוזיקה נשמעה מוכרת ונעימה. ישעיהו אומנם החליף את הבוזוקי בגיטרה חשמלית אבל עדיין טייל על אותם סולמות מוזיקליים שהוא כה מזוהה איתם. השילוב עם חברי TREE היה נראה (ונשמע) טבעי וברור, והם הוסיפו את הצבעים הפסיכדליים שלהם אך לא גרעו מהדומיננטיות של ישעיהו.

מי שכבר עבד ע"פ הקונספט הזה, של "להופיע פעם בשבוע באותו מקום ובאותה שעה", הוא עמיר לב שהפיק את האלבום הסולו של ישעיהו יחד עם אורי וינקור. לב גם היה מעורב בכל תהליך היצירה – הוא ייעץ, עיבד וערך את הטקסטים והיה מעורב גם בכתיבה של שלושה שירים. עוד לפני שהגיע הרעיון של ההופעה השבועית, ישעיהו סיפר שבשנה האחרונה הוא התעורר פעם בשבוע בשבע לפנות בבוקר ונסע ברכבת לגליל כדי לעבוד עם לב על הטקסטים ועל האלבום. התוצאה ניכרת בהחלט ב"אופניים חשמליות".

אומנם זו לא הפעם הראשונה שישעיהו שר בעברית. הוא כבר כתב, ניגן ושר עם "הבשורה" עוד לפני ISAIAH, אך האלבום הזה שונה במהותו מאלבומיו הראשונים. נשמע שישיעהו הרבה יותר מחובר לעצמו ולז'אנר המוזיקלי שלו. "אופניים חשמליים" מעניק אסופה של שירים ישראלים המכילים בתוכם טקסטים חשופים שנותנים הצצה למוחו של מוזיקאי מוכשר ששר בכנות ובישירות על חייו ועל מחשבותיו.  

 

האזינו לאלבום המלא:   

תגובות