אלבומים

Boymerang - Balance Of The Force - 1997

האלבום המלא היחיד של גרהאם סאטון תחת השם הזה נע על הספקטרום של ג'אנגל מהמיד-ניינטיז לתחילתו של הדראם אנד בייס, עם אווירה אפלולית ומעניינת וצלילים נעימים ולא אגרסיביים. להאזנה רגועה בבית

מאת ליאור שוורץ. 01-09-2015

תגיות: ג'אנגל, דראם אנד בייס, 1997, דראם'נ'בייס, dnb, drum 'n' bass, דראמ'נ'בייס, Boymerang

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

במהלך שיטוטי בפורומים שונים של ג'אנגל ודראם אנד בייס באישון לילה' קיבלתי המלצה להקשיב לאלבום הנ"ל. לא ידעתי כל כך למה לצפות מכיוון שלא הכרתי את Boymerang עד להמלצה הזו. Boymerang הוא הפרויקט האלקטרוני של המוזיקאי הבריטי גרהאם סאטון (Graham Sutton), ו-Balance of the Force הוא האלבום היחיד שסאטון הוציא לאור בלייבל Regal, תחת הפרויקט Boymerang, בנוסף לכמה EP's.

סאטון החל את דרכו בלהקת הפוסט-רוק Bark Psychosis, ועל Boymerang החל לעבוד עם קלידן הלהקה דניאל גיש, אך בהמשך הפך הפרויקט לפרויקט סולו.

בהאזנה ראשונה אני חייב להודות שלא כל כך התחברתי לאלבום, אך מצאתי את עצמי חוזר אליו מספר פעמים. האווירה באלבום אפלולית ומלנכולית משהו, ואולי זו הסיבה שחזרתי לשמוע אותו פעמים נוספות. בהרבה מהקטעים יש סאונדים חלליים שמזכירים לי יותר ז'אנרים אלקטרוניים אחרים, אך בכללותו האלבום נעים מאוד להאזנה.

הקטע אליו התחברתי מאוד הוא האחרון באלבום ושמו Lazarus. בקטע הזה גרהאם משתמש בברייק האפאצ'י המפורסם שסומפל מ- Apache של פרוייקט ה-Incredible Bongo Band משנות ה-70, ושמאז נעשה בו שימוש בקטעי ג'אנגל רבים, היפ הופ ועוד.

בסך הכל מדובר באלבום מהנה שנע על הספקטרום של ג'אנגל מהמיד-ניינטיז לתחילתו של הדראם אנד בייס, עם אווירה אפלולית ומעניינת וצלילים נעימים ולא אגרסיביים. להאזנה רגועה בבית.

 

תגובות