אלבומים

אריק איינשטיין ושלום חנוך - שבלול - 1970

האלבום המשותף הראשון של איינשטיין וחנוך, בו מנגנים לצידם חברי להקת "הצ'רצ'ילים", הוא אחד האלבומים המצליחים של כל אחד מהם, ואחד החשובים בהיסטוריה של הרוק הישראלי בכלל

מאת אורן שטרנברג. 01-01-2015

תגיות: אריק איינשטיין, שבלול, שלום חנוך, 1970, הצ'ר'צילים

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

שבלול הוא שם אלבומם המשותף של אריק איינשטיין ושלום חנוך, שיצא ב-1970 ומבוסס על סרט הקולנוע "שבלול". זהו אחד האלבומים המצליחים ביותר של איינשטיין ואחד האלבומים הישראליים המוערכים והחשובים בהיסטוריה של הרוק הישראלי. הוא דורג במקום החמישי ברשימת "100 האלבומים הישראליים הטובים ביותר" של "ידיעות אחרונות"‏, נבחר ל"אלבום הישראלי האהוב ביותר בכל הזמנים" על ידי הקהל בדירוג שערכו עיתון מעריב, רשת ג' ואתר האינטרנטMako , ויואב קוטנר תיאר אותו כ:"יצירת מופת ונקודת ציון חשובה בהיווצרות הרוק הישראלי".

‏שלום חנוך הלחין את כל שירי האלבום, והוא גם כתב את המילים לרובם. שירים רבים מהאלבום הפכו ללהיטים, בהם "אבשלום" (מילים: חבורת לול), "למה לי לקחת ללב" (מילים: חנוך ואיינשטיין), "מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר" (חנוך) ונעימת "שבלול". האלבום כולל שירים שנכללו בסרט "שבלול", בחלקם בגרסאות שונות, וכן קטע ("שונות") הכולל מספר מערכונים.

את איינשטיין ושלום חנוך מלווים חברי להקת הצ'רצ'ילים: חיים רומנו, רוב הקסלי, מיקי גבריאלוב ועמי טרייבטש, וכן יעקב נגר, אהרל'ה קמינסקי, שמוליק ארוך ונעם שריף.

 

תגובות