אלבומים

Nico Teen - In The Houses - 2015

עולמות אפלים-מתקתקים לצלילים שבוקעים מהסינתיסייזר של יוצרת האלטרוניקה המקומית. כנסו להאזין

מאת אורלי יעקובי. 15-07-2015

תגיות: אינדי, ירושלים, אוגנדה, זוהר שפיר, ניקו טין, 2015, nico teen

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

פעם כתבו על ניקו טין שכששומעים את המוסיקה שלה, עולה בראש תמונה של ילדה משחקת בחדרה, שקועה בעולם פנטסטי שהוא כל כולו שלה. רק שבמקום לדמיין תפאורות בגוון מרשמלו לבובות הפוני, היא יוצרת עולמות אפלים-מתקתקים לצלילים שבוקעים מהסינתיסייזר והמחשב שלה.

זוהר שפיר, העומדת מאחורי הכינוי ניקו טין, היא אמנית פופ נסיוני שיוצרת משנת 2005 ומזוהה מאוד עם סצינת האלקטרוניקה והאנדרגראונד הירושלמי. היא שיתפה פעולה עם אמני הלייבל אק-דאק מראשית ימיו ועבדה עם Spark O, Mule Driver ו- Polish Buterfly. בהמשך הופיעה עם Rockstar Wannabe בדואו K.G.Babes, יחד הן העלו מופע שהורכב מפזמוני פופ מתקתקים בהשראת הרכבי בנות כמו צ׳קס און ספיד.

ב-2005 יצא אלבומה הראשון Workshop כהוצאה משותפת של הלייבל אק-דק ומשהו על הדרך של יורם אליקים (Fact) ובהמשך שחררה שני אלבומים משובחים באק דאק, Two Trick Pony ו-In the eye of the storm.

המוזיקה שלה נעה בין פופ מתקתק וקליט לסאונד אקלטרוני ערפילי, עם דגש על מנגינות קליטות, שירה עוצמתית והרמוניות, תוך שימוש בשיטות הקלטה ביתיות. שפיר משתמשת במניפולציות אלקטרוניות על השירה, סינטסייזר צעצוע וכלים מאולתרים נוספים כדי ליצור שירים אישיים מאוד, טהורים ומהפנטים, שעוסקים בעיקר בפחדים ובפנטזיות שחבויים עמוק בתת המודע.

בימים אלה יוצא אלבומה הרביעי In the Houses, במהדורה מיוחדת של 300 וינילים. במקביל, פרויקט Nico Teen הפך ללהקה עימו מופיעה שפיר בעיבודים חדשים שמוציאים את פרוייקט הסולו ממחוזות הלואו פיי לזירת הפאואר רוק הפסיכדלי.

 

האזינו לאלבום המלא: 

תגובות