אלבומים

ברי סחרוף - סימנים של חולשה - 1994

אלבום הסולו השני של ברי סחרוף, והראשון שהוא יצר בשיתוף פעולה עם רע מוכיח, מציג בגרות והתבוננות עמוקה אך גם הרפתקנות וסקרנות

מאת נועה שידלו. 01-01-2014

תגיות: ברי סחרוף, רע מוכיח, 1994

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

מעל 20 שנה עברו מאז שברי סחרוף שחרר את אלבום הסולו השני שלו, "סימנים של חולשה", ב- 1994. אחרי עשור של עבודה משותפת עם רמי פורטיס, סחרוף חיפש את הדרך שלו מחוץ לצמד "פורטיסחרוף", ויחד עם רע מוכיח יצר באלבום הזה מעין מסע הזייתי בין נעימות מלטפות וממכרות לשירי רוק כבדים ומחוספסים. את האלבום קיבלתי מתנה מאמא שלי כשהייתי ילדה, והוא גרם לי להתאהב בסחרוף סופית.

האלבום בנוי כמסע צלילה אל עומק האוקיינוס, החל מהרעש הלבן של העולם בחוץ ועד לאינטימיות של "עמוק בקצפת". השילוב חוצה הדורות בין רע מוכיח לברי סחרוף עשה את שלו. האלבום מציג בגרות והתבוננות עמוקה מצד אחד, והרפתקנות וסקרנות מהצד השני, שיכולים בקלות לחצות בין דורות.

 

סחרוף כותב בכנות את אשר על נפשו, בפעם הראשונה בקריירה. המנגינות ממשיכות לספר את הסיפור ויוצרות אוירה כמעט פסיכדלית של חיפוש עצמי. הנשים שמופיעות בשירי האלבום הן נשים מבולבלות, טיפה אבודות ("חבל שאת לא") מיניות ושליטות ("הדמעות של לילי") ובעיקר מאוד לא חד-מימדיות.

המציאות היא מורכבת, וכך גם האלבום הזה. כל שמיעה מוסיפה רובד נוסף לחוויה, ויוצרת אלבום מופת, שאמנם לא זכה להצלחה מסחרית בזמנו, אך לא ישכח אצל המעריצים האדוקים.

 

האזינו לאלבום המלא:

 

תגובות