אלבומים

Eli Lass - Hayom Over Achat Ushtaim - 2015

אלבומו השישי של אלי לס, בו הוא חוזר ללואו-פיי הביתי. האזנה לאלבום המלא בפנים

מאת קול הקמפוס. 12-04-2015

תגיות: אלי לס, לו פיי, Hayom Over Achat Ushtaim, היום עובר אחת שתיים, 2015

ב"היום עובר אחת ושתיים" לס כתב והלחין את כל עשרת השירים, וניגן על כלים אקוסטיים, חשמליים ודיגיטליים. חלק מהשירים הוקלטו במחשב וחלקם בפור-טרק (טייפ ארבעה ערוצים).

באלבום מישיר לס מבט אל היום יום שלו ושל משפחתו, אל גיל 40, בחמלה ובלי פאר, בהשלמה מרגיעה. ובכל זאת, מבטו כמעט מיוסר - בחיתוך הזמנים, בפרישת הפרטים. לס שר על רגעים. גם כאלה שאינם מחמיאים, יומיומיים. הוא מודה בטעויות, בורח מהתייפייפות, אבל לא ציני. האהבה, המשפחה והקרבה לטבע ולחקלאות באלבום אינן רומנטיות, אלא פשוט נוכחות. בפשטותן, בגדולתן ובכניעותן.  

השירה של לס, בחירת המילים, ריבוי הקולות, והחספוס הרך שנעים בין השפעות קיבוצניקיות לבין רוקנרול ואמריקנה (משלום חנוך עד רוברט פולארד דרך ניל יאנג) מבטאים גוון חמקמק אך ברור של ישראליות. ישראליות מודעת לעצמה, מודעת לתבנית נוף המולדת המוגבלת והמגבילה ומודעת למטענם הרב של המילים ושל הצבעים הקשורים לצלילים.  

הלואו-פיי הוא סאונד שבאמצעותו אפשר ממש לחוש את האוויר שמלווה את השירים. ולאוויר באלבומו החדש של לס יש ריח של שדות ושל אורוות, של שיחים, שלוליות ושמש. של מאפרות ושל מדורות. ריח של המקום שבו הוקלט האלבום ושבו גם נכתב, מושב תלמי יחיאל שבשפלה.

האזינו לאלבום המלא:

 

תגובות