אלבומים

Intoxicados - Otro día en el planeta Tierra - 2005

פצצת אנרגיה ארגנטינאית שמשלבת רוק, בלוז, היפ הופ, רגאיי ופאנק, שעושה מהר מאוד את הדרך ללב המאזין

מאת רועי נסים. 01-01-2014

תגיות: ארגנטינה, 2005, Intoxicados

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

לכל תקופה בחיים יש את המוזיקה שמלווה אותה. אמנם מדובר בקלישאה שחוקה אבל אני מוצא אותה נכונה. האלבום הזה של Intoxicados ליווה אותי לאורך הטיול בדרום אמריקה, וגם היום, הרחק מהיבשת הלטינית, הוא מסרב לגווע.

Intoxicados (מורעלים בספרדית) היא להקה ארגנטינאית מבואנוס איירס, שהוקמה בשנת 2000 והתפרקה ב-2009. פיטי אלברז הוא הסולן והכוכב הבלתי מעורער שלה. פיטי, שהקול שלו מנצח את של דילן בכל פרמטר של קרפדה, מוכר בארגנטינה בשל התמכרותו לסמים מהזן הנחות ביותר ואורח חייו הפרוע. אבל בצל כל הפרשות שהיה מעורב בהן, ואולי אף בזכותן, האינטוקסיקדוס היא אחת מהלהקות הבועטות שיצאו מארגנטינה, כזו שעושה אחלה רוקנ'רול ולא דופקת חשבון לאף אחד. אם הייתי מוכרח, הייתי מגדיר אותם בתור AC/DC  הארגנטינאים.

"Otro día en el planeta Tierra" (עוד יום על כדור הארץ), שיצא בשנת 2005, הוא אלבומה השלישי של הלהקה, והוא בגדר פצצת אנרגיה שמשלבת רוק, בלוז, היפ הופ, רגאיי ופאנק. השירים באלבום נורא פשוטים, בנויים ממספר אקורדים מאוד מצומצם, ואולי פה טמון הקסם באלבום – לא צריך להתחכם כדי לעשות מוזיקה טובה. מהריפים הממכרים ("nunca quise", "fuego") דרך הפאנק חסר הפשרות ("necesito"), האלבום הזה עושה את הדרך ללב המאזין מאוד מהר, ככה שגם אם לא הבנתם מילה אחת ממנו, הוא עדיין ייתן לכם אחלה גוד טיימז. רצוי לשמוע עם אמפנדה בצד. 

תגובות