אלבומים

שי צברי - שחרית - 2105

אחרי שלקח חלק בפרויקטים שונים ושיתף פעולה עם טובי המוזיקאים בארץ, משחרר שי צברי את אלבום הבכורה שלו, והמוצלח ביותר שנוצר פה בתקופה האחרונה. כנסו להאזין מהר

מאת ניר חסון. 06-02-2015

תגיות: ברי סחרוף, אהובה עוזרי, שי צברי, אסף תלמודי, נבחרת הגרוב של המזרח התיכון, איתמר ציגלר, 2015

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

כבר תקופה ששי צברי חורש במות ברחבי הארץ ומביא את הבשורה החדשה והרעננה למוזיקה. אם עדיין לא נתקלתם בשם, הקול המיוחד והדומיננטי של הזמר בטח מוכר לכם מהשירים "קשה בלילה" ו"לווי אותי" שמושמעים לא מעט בתחנות הרדיו השונות, ומקבלים חשיפה רבה, ובצדק.

האלבום "שחרית" הוא פרוייקט הסולו הראשון של צברי, אחרי ששיתף פעולה עם ברי סחרוף בהופעות ובפרוייקטים שונים, לקח חלק באלבום הייחודי "סאלאם טק" של מג'יק (שלאלו שלא מכירים את האלבום כדאי מאוד לחפש אותו), שיתף פעולה עם אהובה עוזרי ואף לקח חלק באלבומה האחרון כששר את "מעליי דממה", השיר שכתבה והלחינה והפך מהר לאחד השירים המרגשים שיצאו בשנה שעברה.

על האלבום עבד ביחד עם נבחרת הגרוב של המזרח התיכון, הרכב בו מנגנים טובי הנגנים בארץ ומורכב מאיתמר ציגלר, איל תלמודי, ניר מנצור, גרשון וייספירר ואסף תלמודי שגם הפיק את האלבום. בנוסף אליהם עוד מנגננים באלבום גם המתופף אמיר ברסלר, הוד מושונוב, ברי סחרוף, בנו הנדלר, האחיות A-WA, ריג'ויסר, עוזי רמירז ורון בונקר.

רק מהנבחרת שאסף סביבו אפשר להבין שהאלבום יביא לנו סאונד מקורי ויכניס רוח חדשה למוזיקה הישראלית. שילוב של הנגנים שבאים מעולמות שונים ומנגנים בפרוייקטים מגוונים, ביחד עם הזמר בעל הקול העוצמתי, שעם זאת משדר המון צניעות וכנות, וטקסטים שהרבה פעמים מתכתבים עם הדת והמקורות יוצרים את אחד האלבומים הטובים שנקבל בתקופה הקרובה.

באלבום שומעים שצברי מושפע ממגוון רחב של מוזיקה - החל מסול, רוק, אלקטורניקה ומוזיקה מזרחית והתימנית שמביא מהבית ומצליח בצורה מדוייקת לשלב את כולם באלבום החדש שלו. 

מומלץ מאוד. 

האזינו לאלבום המלא:

תגובות