אלבומים

2004 - John Frusciante - Shadows Collide with People

האלבום החמישי של ג'ון פרושיינטה הוא ערבוב של הזיה ומציאות עם רגעים שהנפש יוצאת מהגוף למקום לא ברור

מאת יהל יעקב. 01-01-2014

תגיות: John Frusciante, 2004

 

זהו האלבום החמישי של ג'ון פרושיינטה, לשעבר הגיטריסט של "Red hot chili peppers", אשר יצא אחרי תקופה שפרושיינטה מתאר כתקופה שחורה, שכללה התמכרויות לסמים ולאלכוהול, ואחרי סדרה של אלבומים כושלים וגנוזים.

אז נכון, אין לו את הקול הכי יפה ששמעתי , וגם את חלק מהמוסיקה, שלפעמים לא ברורה וצורמת, נשמעת אפילו כמו משהו שיצא בטעות. אבל משהו בכנות של האלבום הזה גרם לי להתאהב בו. ערבוב של הזיה ומציאות, רגעים שהנפש יוצאת מהגוף למקום לא ברור - סוג של פסקול הזוי לסרט שנקרא החיים שלי.

האלבום נפתח בשיר "Carvel", שיר של שש דקות שמתחיל באינטרו ארוך של כמעט 2 דקות, של משהו שנשמע כמו צלילה בתוך המון המון בועות. וממשיך בשירים רגועים כמו "Second Walk" הקצרצר (דקה ו-50 שניות), עם המשפט "Be who you are, do what you do, not win or lose", כמו משהו שדמות ראשית בסרט אומרת לעצמה ברגע של חולשה. "Song to sing when im lonely"  ו-"Wednesday's Song"  הם מסוג השירים שאני שמה באזניות בנסיעה ומרגישה שאני הדמות הזו מהסרט. בין השירים יש הזיות, כמו למשל "Ghost2700" ו-"Failure33 Object", שקוטעים את ההאזנה ומזכירים לי שכמו בחיים, לא הכל נעים וכייפי.

האזינו לאלבום המלא:

 

תגובות