אלבומים

Acollective - Pangaea - 2014

מתנה לחג: שלושת אלבומי השנה של מאזיני קול הקמפוס. במקום השני האלבום החדש של אחד מהרכבי האינדי הכי משמעותיים שקמו בישראל

מאת עדי נוי. 24-09-2014

תגיות: הקולקטיב, Acollective, Pangaea, 2014, הארץ

 

לעתים רחוקות מצליח הרכב אינדי ישראלי להרחיב מעט את השוליים ולהיכנס ל"ליגה של הגדולים". נדמה ש"הקולקטיב" הצליחו לעשות בדיוק את זה. האלבום הקודם שלהם, "Onwards", שיצא ב-2011, זכה לשבחים רבים ברחבי העולם ולביקורות נלהבות במגזיני המוזיקה הגדולים. עכשיו הם מוציאים אלבום חדש העונה לשם "Pangea", על שם יבשת העל שהתקיימה על פני כדור הארץ לפני שנחלקה ליבשות שונות לפני 200 מיליון שנה. 

הקולקטיב הם האחים עידן ורועי רבינוביץ', רועי ריק, יוסי מזרחי, דניאל שוהם, עמנואל סלונים ונדב לוזיה. בחוברת המצורפת לאלבום נכתב ש"הרבה כלים וקולות הוקלטו", מבלי לציין מי ניגן על אילו כלים ומי שר, ככה זה כשדוגלים בקולקטביזם. השנה האחרונה הייתה עמוסה עבורם - במארס יצא אלבומו החדש של שלומי שבן, בו חברי הלהקה ניגנו והשתתפו בעיבודים, וחודש לאחר מכן יצא הסינגל הראשון מתוך האלבום החדש - "OTM". הסינגל השני, "The Happiest Of All Memorial Days" כבר הבטיח שהאלבום הולך להיות משובח, אך לאחר כמה האזנות, עושה רושם שבאופן יחסית נדיר בתעשיית המוזיקה, הסינגלים שנבחרו הם אכן השירים הטובים ביותר באלבום.

ובכל זאת, מדובר באלבום ששווה האזנה כי האנרגיה שהחבורה הזאת מפיקה היא עוצמתית, וההפקה המוזיקלית (של חברי ההרכב יחד עם דניאל אנגליסטר) מעבירה חוויה שמגבירה את את העוצמה של כל שיר ושיר בנפרד. עוד רגע הם נוטשים אותנו לטובת סיבוב הופעות ביבשות אחרות, אבל אולי עוד ניפגש כשהעולם יחזור להיות יבשת אחת.

האזינו לאלבום המלא:

 

פורסם לראשונה ב-30.7.2014

תגובות