אלבומים

Steve Kilbey & Ricky Maymi - The Wilderness Years - 2011

Audio Camp ממליצים: אלבום רוקנר׳ול משובח של דיויד ניל, שלא רבים יודעים על קיומו. כנסו לשמוע

מאת קול הקמפוס. 01-06-2014

תגיות: 2011, Audio Camp, Steve Kilbey, Ricky Maymi, ניר שטרית

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

האתר – Bandcamp הוקם ב-2008 כחנות מוזיקה מקוונת וכפלטפורמה לאמנים ויוצרים להציג בה את יצירתם. עם השנים הפך האתר למאגר גדוש של אלבומים ויוצרים המאפשר האזנה והורדה של אלבומים בחינם, בתשלום סמלי ובתשלום מלא. הפופלוריות של האתר הפכה אותו לאטרקטיבי לאמנים ולחובבי מוזיקה כאחד, אולם יצרה גודש שקשה להתמצא בו. בבלוג Audio Camp החליטו להרים את הכפפה ולעשות סדר. מדי יום אספני המוזיקה המפעילים את הבלוג ממליצים על היוצרים והאלבומים הבולטים שנחבאים במחשכי ה-Bandcamp.

Audio Camp הוא בלוג שיתופי אותו מפעילים חן רוזן, איתי טל (ילד זין), דנה פרץ (סולאנס), בנימין אסתרליס‬ (מורפלקסיס), Khalil (הילה מנס), ניר שטרית וגיא חג'ג'. החבורה בוררת את המוץ מהבר המוזיקלי ומגישה אותו לגולשים. קראוטרוק פיני או מוזיקת סרף מגואטמלה, פ'אנק מהוואי או אינדי אלקטרוני מאיראן - הכל הולך, כל עוד מדובר במוזיקה משובחת. מדי יום ראשון נביא כאן את ההמלצות של כותבי הבלוג.

 

ניר שטרית ממליץ:

אז מי זה דיויד ניל? מוזיקאי וכותב שירים ממוצא קנדי, שתחילת דרכו איננה ידועה ולאחר מספר שנים של התנסות בבמות שונות והקלטת חומרי סולו, ב-1974 הצטרף כבסיסט להרכב בהנהגתו של סטיב קילבי האוסטרלי, שיקים שש שנים מאוחר יותר את הלהקה האגדית the church.

בדצמבר אותה שנה קורה דבר טראגי ולא ייאמן: ניל חוטף מנת יתר בזמן שהותו בתא השירותים של מטוס העומד להתרסק בזמן שאיזה בעל קנאי ופסיכופט מתפרץ לתא ויורה בו. ההקלטות השלמות היחידות שנשארות לאחר מותו הלא נתפס של ניל הן רצועות שירים תחת הכותרת

“The wilderness years”

בשנת 2008 מחליט סטיב קילבי, ביחד עם הגיטריסט ריקי מיימי (הבריאן ג׳ונסטאון מסאקר) להוציא לאור כמחווה את האלבום בהפקה ועיבוד מחודשים. כשבחלק מהשירים מככבים החומרים הגולמיים של ניל שנמצאו לאחר מותו.

זהו אלבום רוקנר׳ול משובח, שלא רבים יודעים על קיומו ובמקור ראה אור על ויניל ונשארו עותקים ספורים ממנו.

למזלנו, הוא קיים להאזנה חופשית בבאנדקמפ.


האזינו לאלבום המלא:

תגובות