אלבומים

Mitch & Mitch – XXII Century Sound Pioneers - 2014

Audio Camp ממליצים: הרכב פולני עכשווי מווארשה החוזר לנעימות הקלילות של העבר ומוסיף טוויסט חדש. כנסו לשמוע

מאת קול הקמפוס. 01-06-2014

תגיות: Audio Camp, Mitch & Mitch, מורפלקסיס, 2014

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

האתר – Bandcamp הוקם ב-2008 כחנות מוזיקה מקוונת וכפלטפורמה לאמנים ויוצרים להציג בה את יצירתם. עם השנים הפך האתר למאגר גדוש של אלבומים ויוצרים המאפשר האזנה והורדה של אלבומים בחינם, בתשלום סמלי ובתשלום מלא. הפופלוריות של האתר הפכה אותו לאטרקטיבי לאמנים ולחובבי מוזיקה כאחד, אולם יצרה גודש שקשה להתמצא בו. בבלוג Audio Camp החליטו להרים את הכפפה ולעשות סדר. מדי יום אספני המוזיקה המפעילים את הבלוג ממליצים על היוצרים והאלבומים הבולטים שנחבאים במחשכי ה-Bandcamp.

Audio Camp הוא בלוג שיתופי אותו מפעילים חן רוזן, איתי טל (ילד זין), דנה פרץ (סולאנס), בנימין אסתרליס‬ (מורפלקסיס), Khalil (הילה מנס), ניר שטרית וגיא חג'ג'. החבורה בוררת את המוץ מהבר המוזיקלי ומגישה אותו לגולשים. קראוטרוק פיני או מוזיקת סרף מגואטמלה, פ'אנק מהוואי או אינדי אלקטרוני מאיראן - הכל הולך, כל עוד מדובר במוזיקה משובחת. מדי יום ראשון נביא כאן את ההמלצות של כותבי הבלוג.


מורפלקסיס ממליץ:


בארה"ב שלאחר מלחמת העולם ה-2 פרחה לה מוזיקת הלאונג' [מוזיקת האזנה קלילה] שתפקידה היה לשרת את שעות הפנאי, לא להעיק על האוזן, לבטא אופטימיות [לאחר אחת ממלחמות הנוראיות שידעה האנושות] ומנגד גם להיות מספיק מורכבת כך שבהאזנה מרוכזת יהיה ניתן להתענג על דקויות ומבנים הרמוניים מתוחכמים. כפי שכבר כתבתי כאן בעבר, אני שומר חיבה מיוחדת לסגנון המוזיקלי הזה [לא להתבלבל עם תגית הלאונג' שהודבקה גם על מוזיקה אלקטרונית מיד-טמפו בינונית מאוד] - כמה שמחתי להתקל בהרכב פולני עכשווי מווארשה החוזר לנעימות הקלילות ההן ומוסיף עליהם השפעות פוסט-רוק וג'אז פולני - הכל מותך לאלבום יפהפה שתוכלו להשמיע ברקע של משחק שבץ-נא עם חברים או סתם לשעות הפנאי, ואם תאזינו בריכוז תוכלו להבחין במורכבות יפהפיה ורבת מחשבה.

 

האזינו לאלבום המלא:

תגובות