אלבומים

Tame Impala - Live Versions - 2014

הרכב הרוק-הפסיכדלי האוסטרלי משחרר אלבום הופעה חדש עמוס בגיטרות וג'אמים. כנסו לשמוע

מאת שחר זלצמן. 13-05-2014

תגיות: Tame Impala, 2014, Live Versions, Modular

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

טיים אימפלה הם אחד ההרכבים הטובים והמשמעותיים בגל החדש של המוזיקה הפסיכודלית בשנים האחרונות; להקה שהצליחה להביא את היסודות וההשפעות של הז'אנר משנות ה-60 אל העידן הדיגיטלי ולהגיש סאונד מודרני וייחודי לתקופה. אחרי אי-פי הבכורה, שני אלבומי אולפן שזכו לסופרלטיבים מקיר לקיר, מועמדות לגראמי, ושיתופי פעולה עם אמנים מהשורה הראשונה כמו הפליימינג ליפס וקנדריק לאמר, הלהקה האוסטרלית החליטה להעניק לקהל הרחב את ההזדמנות לחוות את המוזיקה שלה בגרסאות לייב מהפנטות עם Live Versions - אלבום ההופעה הראשון של הלהקה, שהוקלט בשיקגו בשנה שעברה ושוחרר במהדורה מוגבלת לרגל יום התקליט האחרון.

קווין פארקר, סולן הלהקה, והכוח היצירתי המוביל של טיים אימפלה, מנסה לענות דרך האלבום על השאלה הנדושה - האם לא נמאס לו ולחבריו לנגן את אותם שירים מדי הופעה. פארקר הסביר עם צאת האלבום כי הוא מדמה את המוזיקה לציור - אם צייר מסוים היה צריך לצייר את אותו ציור כל פעם מחדש הוא כנראה היה משתעמם. אבל אם בכל פעם הוא היה מצייר אותו קצת אחרת כנראה שלא היה נמאס לו לעולם. ובדיוק ככה מרגישה ונשמעת הופעה של טיים אימפלה ; תוכלו אולי לנחש איזה שירים הם יבצעו אך לא תוכלו לדעת כיצד הם יבצעו אותם.

Live Versions מאגד תשעה קטעים שרובם נמצאים באלבומים הקודמים שלהם אך במתכונת אחרת לגמרי, עם גרסאות שנמתחות מהמקור הרחק ככל האפשר - השירים מתארכים, הסולואים משתנים והג'אמים מקבלים נפח ונותנים תחושה שהם לא הולכים להיגמר לעולם.  אם עוד לא יצא לכם לראות את טיים אימפלה על הבמה, האלבום הזה לבטח ידרבן אותכם לתפוס אותם בהופעה בעונת הפסטיבלים הקרבה.

 

 

האזינו לאלבום המלא ברצועה אחת:

 


תגובות