אלבומים

Ray LaMontagne - Supernova - 2014

אמן הפולק זוכה הגראמי ריי למונטיין משחרר אלבום חדש בו הוא מעדכן את הסאונד בעזרתו של דן אורבך (הבלק קיז). כנסו לשמוע

מאת שחר זלצמן. 02-05-2014

תגיות: SUPERNOVA, Dan Auerbach, 2014, Ray LaMontagne

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

ריי למונטיין הוא עוד דוגמא לסיפור סינדרלה בעולם האמיתי. אומנם אביו היה מוזיקאי אבל ריי הקדיש את רוב חייו לעבודה במפעל לנעליים. לאחר שנחשף יום אחד לאלבום הבכורה של סטפן סטילס, Manassas, ריי החליט שהוא לוקח גיטרה ומנסה גם. תוך זמן קצר הוא קיבל חוזה הקלטות, שחרר אלבום בכורה שקיבל שבחים בכל מקום ובהמשך זכה בגראמי עם אלבומו הרביעי God Willin' & the Creek Don't Rise.

אחת הבעיות המרכזיות בקריירה של ריי היא החוסר יציבות. ריי שחרר עד כה 4 אלבומים שלא זכו לאותה אהדה וגרמו לקריירה של ריי לאבד את היציבות שהייתה לה בהתחלה. באלבום החדש ריי הבין שהוא צריך "לעדכן" את הסאונד מבלי לפגוע ב"צליל האותנטי" שאיתו הוא התחיל. כדי לעשות זאת הוא חיזר מספר שנים אחרי דן אורבך - הסולן של הבלק קיז ואחד המפיקים החמים בשנים האחרונות. בסוף אורבך מצא את הזמן ויחדיו הם הקליטו בנאשוויל את "סופרנובה", אלבום האולפן החמישי של ריי. 
לאלבום החדש הוקלטו עשרה שירים מגוונים שמצליחים לשמר את הפולק הייחודי של ריי אך עדיין מביאים צלילים חדשים ומעניינים. גם השירה של ריי משתנה פה משיר לשיר ואפשר לשמוע את השליטה המלאה של אורבך על האפקטים והעיבודים שהוא בחר לכל שיר. 

 

האזינו לאלבום המלא:

 

 

Supernova is released on May 2, click here to visit Ray LaMontagne online.

 

תגובות