אלבומים

The Velvet Underground – The Velvet Underground and Nico-1967

כשמלודיות הרמוניות ורכות פוגשות דיסטורשנים וטקסטים קשים לעיכול גם 50 שנה אחרי, אתה מבין שמדובר באנשים מיוחדים בתקופה מיוחדת ובאלבום מיוחד במינו

מאת אור חיים. 01-01-2013

על האלבום הראשון של לו ריד וחבריו באמת שנאמר כבר הכל. אמרו שהוא נקודת המוצא להרכבי הרוק המתקדם שבאו בראשית שנות ה-70 ובו זמנית גם ללהקות הפ(P)אנק שעלו לתהילת עולם באותה העת. זה קצת מצחיק נוכח העובדה שמדובר בסגנונות מנוגדים לחלוטין, אבל כנראה שגם האלבום הזה הוא קצת מצחיק. וגאוני.

כשלו ריד מדבר אני מקשיב: SUNDAY MORNING  יכול להפוך גם את החייל הכי שבוז בעולם למבסוט שיום ראשון הגיע. Venus in Furs עשוי לגרום לך לשקול מחדש את חנות הסאדו שתמיד חלפת על פניה בדרך הביתה, ו- Heroin הופך פתאום את לוד למקום הכי קסום במדינה. כשמלודיות הרמוניות ורכות פוגשות דיסטורשנים וטקסטים קשים לעיכול גם 50 שנה אחרי, אתה מבין שמדובר באנשים מיוחדים בתקופה מיוחדת ובאלבום מיוחד במינו.

אנדי ווהראל היה האב הרוחני של הלהקה וגם מי שעיצב את עטיפת הבננה המפורסמת. המוות שלו היה גם זה שאיחד בין לו ריד וג'ון קייל בראשית שנות ה-90, 20 שנה לאחר שהלהקה התפרקה. פיטר גבריאל, סולן ג'נסיס שבעצמו הושפע מהוולט, סיפק את המשפט שהפך להיות הכי מזוהה עם הלהקה והאלבום ברבות הזמן- "לא הרבה אנשים קנו דיסק של הוולוט אנדרגרטונד אבל כל מי שקנה אחד, הלך והקים להקה אחרי זה."

 

תגובות