אלבומים

עמיר לב- הכל כאן- 2009

אם אלבום טוב צריך ללמד אותך לפחות משהו אחד אמיתי על חייך, אז "הכל כאן" לימד אותי שהכל נמצא כאן. הטוב, הרע ובעיקר השגרה שביניהם, הכל נמצא ממש כאן

מאת אור חיים. 01-01-2013

את "הכל כאן" של עמיר לב הייתי שומע בלופים בימים בהם עבדתי כסוקר מחירים בסופרים ברחבי הארץ. השילוב בין הטקסט והאנשים שפגשתי שם- אלו שעבדו ואלו שקנו ואלו שסתם עברו מולי במעבר חציה, הפך את האלבום למיוחד מאוד בשבילי.

עמיר לב הוא האמן הישראלי האהוב עלי. למרות שבהופעות החשמליות שלו אפשר למצוא פדל ודיסטורשיינים פה ושם, עמיר לב הוא לא אדם שמגביר את הווליום. ובצדק. שהמילים כל-כך מדויקות וכל שורה פוגעת בול, מספיקה גם גיטרה אקוסטית וכיסא בר לפניי וילון אדום על במה קטנה. בהופעות ובשירים של עמיר לא צריך כלום כי למעשה הכל כאן. אם אלבום טוב צריך ללמד אותך לפחות משהו אחד אמיתי על חייך, אז "הכל כאן" לימד אותי שהכל נמצא כאן. הטוב, הרע ובעיקר השגרה שביניהם, הכל נמצא ממש כאן.

את "הכל כאן" של עמיר לב הייתי שומע בלופים בזמן שחברים שלי ניסו את מזלם בחו"ל. הניתוק והתהיות אם אני במקום הנכון, עושה את הדבר הנכון בתוך הדומה והיומיומי קיבלו חיזוק בכל פעם שהחזקתי בהגה והאלבום התנגן. כשעצרתי, מצאתי את עצמי מתחיל להביט ימינה ושמאלה על השומר בסופר ששתה מים בקופסת פלסטיק, והבחורה עם כיסוי הראש שחיפשה מעדנים במבצע והילד על האופניים שפתאום קפץ לי לכביש.  בכל בוקר נוסע וחוזר היה השיר שפתח לי את היום, נוסע וחוזר, כמה סמלי, כל בוקר וכל ערב, נוסע לאותו מקום וחוזר למקום זהה ולפתע זה באמת היה בסדר כי הרי, הכל כאן.

 

תגובות