אלבומים

זקני צפת - לא היו דברים מעולם - 2014

22 שנה חלפו מאז אלבומם הראשון והנה החבורה חוזרת ומשחררת אלבום חדש. כנסו לשמוע

מאת בן אליעד. 21-03-2014

תגיות: זקני צפת, 2014, לא היו דברים מעולם, רע מוכיח, מאור כהן, אורן לוטנברג

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

כשלהקת "זקני צפת" הוציאה את אלבום הבכורה שלהם ב-1992 היא הייתה חריגה במוזיקה הישראלית. מאור כהן, אורן לוטנברג, יוני בן טובים ורע מוכיח, 3 ילדים טובים בני 18 ומתופף "קשיש" בן 21, שהושפעו מ"באטהול סרפרז" ו"סוניק יות'", רקחו ביחד עם רוח נעורים שטותית יצירת מופת כאוטית בעברית. קטעי נויז ופאנק כסאחיסטים ולא מתפשרים, נגינה אגרסיבית על סף האלתור, וסיפורים הזויים על דמויות פיקטיביות כמו החייל סמי בוזגלו וציפי הזונה.

זה לא היה נגיש לאוזן, זה לא מכר אלפי עותקים (למעשה, לא ברור עד היום איך חברת תקליטים השתכנעה לשים כסף על הפקת אלבום כזה), אבל אף אחד לא עשה מוזיקה כזאת לפניהם בעברית. כהמשך ישיר, "זקני צפת", וההופעות הפרועות שלהם על במת מועדון ה"רוקסן", הפכו לקאלט. עד לפירוק הסופי ב-1996 ההרכב השתנה. מאור כהן, שנשאר בחזית, הוביל את הזקנים לכיוון מוזיקלי "עדין יותר" שנע לעבר הפופ הקל ו"הביטלס" מאשר "מאדהאני".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב האלבומים החדשים לפייסבוק שלכם

22 שנה אחרי, ואחרי מספר איחודים ספונטניים בעשור האחרון, השיק בסוף השבוע ההרכב המקורי של "זקני צפת" את אלבום האולפן החדש שלהם, "לא היו דברים מעולם". האלבום החדש ממשיך בדיוק מאותה נקודה שבה הסתיים אלבום הבכורה - רוקנרול רועש וגולמי, פרובוקטיבי במקצת אך ללא מעט חן והומור, כולל גרסת כיסוי עם טוויסט ל"בלבלי אותו". מומלץ להאזין בווליום גבוה מאוד.

האזינו לאלבום המלא:

 

תגובות