אלבומים

קנאק/פופ- המהפכה המעניינת האחרונה- 1994/2014

למרות שמעולם לא הוציא אלבום, ההרכב "קנאק/פופ", שהקדים את ההיפסטרים בכמה שנים, הצליח להפוך לציון דרך משמעותי בשנות התשעים

מאת בן אליעד. 17-02-2014

תגיות: ניצן חורש, שי נובלמן, צ'יקי ארד, רן לוי, קנאק/פופ

על אף שמעולם לא הוציאה אלבום אולפן או ריליס רשמי כלשהו, "קנאק/פופ" הייתה נקודת ציון מעניינת בהיסטוריה הקצרה של סצנת השוליים המקומית - תופעת קאלט תל אביבית שעברה בעיקר מפה לאוזן באמצע שנות התשעים, כשכל מי שהאמין להייפ גדש את ההופעות והמסיבות שלה. בין המוזיקאים שלקחו חלק בהרכב ניתן למנות את רועי צ'יקי ארד (כיום עיתונאי ב"הארץ"), ניצן חורש (סולן וגיטריסט "אלקטרה"), רן לוי ושי נובלמן, שלצד מה שהם הציגו כ"בשורה אפנתית שטוותה את השורה הקדם-היפסטרית" , על הבמה הם הפציעו עם סאונד מחשמל ואנרגטי ששילב פאנק וגלאם עם לא מעט השראה מגל הבריט-פופ שהיו בשיאו באותה תקופה.

בשבוע שעבר, 20 שנה אחרי שהוקמה, "קנאק/פופ" שחררה את "המהפכה המעניינת האחרונה", האלבום שמעולם לא הספיקה להוציא - אוסף המורכב מ-18 קטעים שהקליטה בין השנים 1998-1994, הכולל בין השאר קטעי לייב, סינגלים גנוזים, והקלטות בהפקתו המוזיקלית של רם אוריון.

אם אתם אוהבים את מה שאתם שומעים, אתם יכולים להיכנס לעמוד הבנדקמפ של "קנאק/פופ", ולהוריד במתנה את האלבום במלואו.

לרגל צאת האלבום, שחרר הקולנוען יניב סרדל סרט דוקומנטרי קצר המגולל את הכרוניקה הקצרה של הלהקה בחמש שנות פעילותה, בהשתתפות חברי הלהקה ומעריציה שעדיין שומרים לה חסד נעורים משנות ה-90.

 

תגובות