אלבומים

ISAIAH - ISAIAH - 2013

אלבום בכורה מפתיע ומבטיח להרכב הפולק הישראלי ISAIAH. כנסו לשמוע.

מאת הוד אהרוני. 21-02-2014

תגיות: אתני, אוריינטלי, הוד אהרוני, Isaiah, תומר ישעיהו, מיקה אבני, 2013

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

נוסע באוטו עם חלונות סגורים ושמיים קודרים מרפרף במוזיקה שהעמסתי לעצמי ועוצר על גיטרה שמרימה להנחתה וקצת פרקשן. הסולן מתחיל נינוח לאיטו, מעביר את השרביט למלודיה המשגעת של השיר הראשון. פותח חלון כי שמש גדולה ובריזה פתאום. הרהור משתנה לחיוך שמוציא אנחת רווחה, שולח יד בוטחת לעבר כפתור הווליום. איזה כיף היה להתקל חזיתית באלבום של ISAIAH  ואכן אלבום בשורה הוא. למרות ההגשה הלועזית, הישראליות נשפכת מפתיחתו של האלבום ועד סופו, בוזוקי וגיטרה דוהרים על רקע מקצבים אוריינטלים, כאלו שמשאירים את עבדכם הנאמן בכנען וממאנים לזלוג החוצה. שיר מעולה רודף שיר מעולה ואני שלהם.

תומר ישעיהו ומיקה אבני, המצודדים על עטיפת האלבום, הם חלק מקולקטיב מוכשר הכולל את, יוגב גלוזמן על קונטרבס וכינור, אמיר זאבי על החשמלית, שחר חזיזה על התופים ואחרון חביב, יונתן למשפחת ישעיהו גם כן, בחצוצרה. האלבום מורכב ברובו מרצועות פולק אתניות נפלאות שמדגדגות כל נים בגוף, כאלו שיחזירו אתכם לסקור אלבומי פולק אהובים שהביאו עימם שמש גם.

להוציא את שתי הבלדות שלא מדברות את שפת האלבום, Nomad ו- Pieces Of Magic, ונשמעות כמו כל דבר שהוא מלבד נחרצות הייחוד הקולקטיבי של האלבום, יש לנו אלבום מקסים. עטוף אנרגיות טובות שניתזות לכל עבר והופכות עם כל שמיעה גדולות קצת יותר ממה שהיו. עם צהוב של חול וכחול של ים צפים להם לאטם בראשי, אני פותח חלון כי שמש גדולה ובריזה פתאום. האזנה נעימה!

 

האזינו לאלבום המלא:

 

תגובות