אלבומים

Omar Souleyman - Wenu Wenu - 2013

אחרי שהיה לכוכב חתונות בארצו, גילתה חברת תקליטים זרה את עומר סולימן וכעת יוצא אלבומו המסקרן שהופק על ידי ענק האלקטרוניקה Four Tet. כנסו לשמוע

מאת בן אליעד. 17-10-2013

תגיות: four tet, 2013, New, Omar Souleyman, Wenu Wenu

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

עומר סולימן הסורי הוא תופעה מוזיקלית מרתקת. עד לפני עשור אמן הדבקה הסורי היה זמר מבוקש בחתונות ואירועים משפחתיים, עם יותר מ-500 הקלטות שיצאו תחת שמו לאורך השנים ונמכרו בקיוסקים ברחבי סוריה. ב-2006 אחת ההקלטות הגיעה לידי אנשי חברת התקליטים Sublime Frequencies, המתמחה במוזיקת עולם, שזיהתה את הפוטנציאל של הזמר ששילב טכנו וביטים עם מוזיקת פולק סורית מסורתית.

חברת התקליטים החליטה להוציא לסולימן אלבום ראשון מחוץ למזרח התיכון, וכך הגיע לעולם Highway to Hassake - אוסף עם מיטב ההקלטות של סולימן לאורך הקריירה. מאז היצר הסורי תר ברחבי העולם, ואף הפציע בכמה מהפסטיבלים הגדולים בעולם, כמו גלסטנברי ו-All Tomorrow's Parties, ואף זכה לשתף פעולה עם ביורק ודיימון אלברן.

 

בשבוע הבא יראה אור Wenu Wenu, אלבומו הראשון של סולימן שהוקלט באולפן הקלטות מסודר. זהו תוצר של שיתוף פעולה מסקרן שלו עם ענק האלקטרוניקה Four Tet, שהפיק את האלבום החדש. שבוע לפני יציאתו הרשמית, אפשר להתרשם ממנו בהאזנה רציפה ממש כאן למטה.

 

תגובות