אלבומים

CHI (ambient) - The Original Recordings - 2013

Audio Camp ממליצים: CHI, להקת אמביאנט הולנדית, עושה ניסויים שונים ומשונים בסאונד. כנסו לשמוע

מאת קול הקמפוס. 18-08-2013

תגיות: alternative, 2013, CHI, The Original Recordings

 

 

אתר – Bandcamp הוקם ב-2008 כחנות מוזיקה מקוונת וכפלטפורמה לאמנים ויוצרים להציג בה את יצירתם. עם השנים הפך האתר למאגר גדוש של אלבומים ויוצרים המאפשר האזנה והורדה של אלבומים בחינם, בתשלום סמלי ובתשלום מלא. הפופלוריות של האתר הפכה אותו לאטרקטיבי לאמנים ולחובבי מוזיקה כאחד, אולם יצרה גודש שקשה להתמצא בו. בבלוג Audio Camp החליטו להרים את הכפפה ולעשות סדר. מדי יום אספני המוזיקה המפעילים את הבלוג ממליצים על היוצרים והאלבומים הבולטים שנחבאים במחשכי ה-Bandcamp.

Audio Camp הוא בלוג שיתופי אותו מפעילים חן רוזן, איתי טל (ילד זין), דנה פרץ (סולאנס), בנימין אסתרליס‬ (מורפלקסיס) וגיא חג'ג'. החבורה בוררת את המוץ מהתבן המוזיקלי ומגישה אותו לגולשים. קראוטרוק פיני או מוזיקת סרף מגואטמלה, פ'אנק מהוואי או אינדי אלקטרוני מאיראן - הכל הולך, כל עוד מדובר במוזיקה משובחת. מדי יום ראשון נביא כאן את ההמלצות של כותבי הבלוג.

 

חן רוזן ממליצה: 

בשנת 1985 בחווה קטנה בהולנד, התקבצה להקה והחלה לעשות ניסויים בסאונד – הם בנו כלים בעצמם ממה שמצאו באותה החווה, הם השתמשו במוצרי חשמל שונים כמו הקומודור 64 ובמקביל הקרינו סרטים חלליים ומהפנטים. ההקלטות נמשכו שלושה ימים ולילות ובסיומן נגנזו הקטעים שהוקלטו.

זהו לא סיפור מעשייה. CHI, להקת אמביאנט הולנדית, אשר הייתה בין הראשונות באירופה לבצע את המוזיקה הזו על במה, באמת הקליטה את אותם השירים ועכשיו הם מפורסמים לראשונה. לאורך כל הקטעים ששוחררו ניתן לשמוע את הכלים המיוחדים ולא פחות מכך את ההשפעות שהלהקה הייתה נתונה להן בזמן ההקלטות. מדובר באלבום לא קל לעיכול אבל ההנאה מובטחת.

 

האזינו לאלבום המלא:

 

 

תגובות