אלבומים

Lakookla - Sbooqs - 2013

Audio Camp ממליצים: שירים כואבים ושבריריים על חוויות אינטימיות וחשופות. כנסו לשמוע

מאת קול הקמפוס. 11-08-2013

תגיות: folk, 2013, Audio Camp, Lakookla, Sbooqs

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

האתר – Bandcamp הוקם ב-2008 כחנות מוזיקה מקוונת וכפלטפורמה לאמנים ויוצרים להציג בה את יצירתם. עם השנים הפך האתר למאגר גדוש של אלבומים ויוצרים המאפשר האזנה והורדה של אלבומים בחינם, בתשלום סמלי ובתשלום מלא. הפופלוריות של האתר הפכה אותו לאטרקטיבי לאמנים ולחובבי מוזיקה כאחד, אולם יצרה גודש שקשה להתמצא בו. בבלוג Audio Camp החליטו להרים את הכפפה ולעשות סדר. מדי יום אספני המוזיקה המפעילים את הבלוג ממליצים על היוצרים והאלבומים הבולטים שנחבאים במחשכי ה-Bandcamp.
Audio Camp הוא בלוג שיתופי אותו מפעילים חן רוזן, איתי טל (ילד זין), דנה פרץ (סולאנס), בנימין אסתרליס‬ (מורפלקסיס) וגיא חג'ג'. החבורה בוררת את המוץ מהתבן המוזיקלי ומגישה אותו לגולשים. קראוטרוק פיני או מוזיקת סרף מגואטמלה, פ'אנק מהוואי או אינדי אלקטרוני מאיראן - הכל הולך, כל עוד מדובר במוזיקה משובחת. מדי יום ראשון נביא כאן את ההמלצות של כותבי הבלוג.

 

מורפלקסיס ממליץ: 

יש אלבומים שיכולים להכאיב פיזית, כמעט, באופן האינטימי בו הם מתעדים את שברירי החיים של יוצריהם - האלבום שעולה לי בראש כדוגמא הוא אלבום הסולו הראשון של פרושיאנטה שהיה כואב ומכאיב. גם דיאנה, היוצרת המסתתרת תחת הכינוי Lakookla חושפת בשירים שלה חוויות אינטימיות וחשופות. גם אופן ההקלטה, שהוא כולו לואו-פיי (וכולל גם רעשי היתקלויות במיקרופון), הופך את חוויית ההאזנה לכמעט מציצנית באופיה. קצת כמו להאזין ולהציץ מתוך חריץ חלון או ארון בנערה/אישה שפורמת את חייה לחלקיקי סרט דקים ומדממים. אחד האלבומים היפים שנתקלתי בהם לאחרונה. ההורדה חופשית - בשיטת שלם-כפי-יכולתך.

 

האזינו לאלבום המלא: 

 

 


תגובות