אלבומים

ועדת חריגים - העולם אבד מזמן - 2013

אחרי שנה ארוכה של ציפייה, הטריו אינדי המקומי משחרר את "העולם אבד מזמן". קחו עכשיו לשמיעה חופשית את פס הקול הקיצי שלכם לסוף העולם

מאת בן אליעד. 25-07-2013

תגיות: חדש, שוגייז, 2013, ועדת חריגים, העולם אבד מזמן

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

"אין רוקנרול בעברית" מישהו שר פעם, ונכון להיום עומד בעינו הוויכוח האם יש לשפה המקומית עוד רלוונטיות, בסצנת מוזיקה שנאחזת פחות ופחות בשפת האם לטובת השפה האנגלית והאוניברסלית. אבל על דבר אחד כנראה כבר אי אפשר להתווכח - יש שוגייז בעברית. והוא מרענן, מטלטל, מזעזע, חורק וחלומי בעת ובעונה אחת. ככה זה כשיוצרים פס קול קיץ מושלם לאחרית הימים של סוף העולם.

"העולם אבד מזמן" הוא אלבום הבכורה של ועדת חריגים - סופר טריו-גרופ במונחי אינדי ישראלי, הכולל את הסולן והגיטריסט יובל הרינג ("לבנון" ו-TV Budhass), הבסיסט דן פביאן-בלוך ("אנטיביוטיקה") והמתופף יובל גוטמן ("ערופי שפתיים", "מורה מחליפה"). אסופת שירים שנעה בין רומנטיקה, אסקפיזם, געגועים לעבר ולפשטות, וחרדות על רקע תחושה כי אנו מתקרבים כל רגע לקצו של העולם. הכול עטוף היטב בקולו החם של הרינג ובחומות סאונד של נויז מהדהד, על קו מוזיקלי שמושפע היטב מלהקות בריטיות מיי בלאדי וולנטיין והקיור לצד השפעות מקומיות של פלסטיק ונוס ויוסי אלפנט.

ועדת חריגים עבדו במשך יותר משנה על "העולם אבד מזמן", אשר הופק מוזיקלית על ידי קייל "סליק" ג'ונסון (שעבד בין היתר עם Wavves, The Hives ו-Modest Mouse), ועוד במהלך שלבי ההקלטות והמיקסים הצליחו לשבור את מחסום השפה ולמשוך את תשומת לבם של בלוגי מוזיקה בינלאומיים בלונדון, צרפת וגרמניה ואפילו יפן.

הלהקה תשיק את האלבום בהופעה חגיגית ב-20.8 בבארבי תל אביב. בינתיים אתם יכולים כבר עכשיו לצלול עם האלבום, שהוצע כעת להאזנה רציפה וחופשית. וכמו שהרינג שר בשיר הנושא של האלבום "כמה שיותר עמוק/ אם נתאהב זה בסדר/ כי אין מחר/ והעולם אבד מזמן". 

 

האזינו לאלבום המלא ברצועה אחת:  


תגובות