אלבומים

The Kramford Look - 1970 - 2013

Audio Camp ממליצים: אם טים ברטון היה מביים סרט איימה בסבנטיז, ככה הפסקול שלו היה נשמע. כנסו לשמוע

מאת קול הקמפוס. 14-07-2013

תגיות: 1970, New, Audio Camp, The Kramford Look

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

האתר – Bandcamp הוקם ב-2008 כחנות מוזיקה מקוונת וכפלטפורמה לאמנים ויוצרים להציג בה את יצירתם. עם השנים הפך האתר למאגר גדוש של אלבומים ויוצרים המאפשר האזנה והורדה של אלבומים בחינם, בתשלום סמלי ובתשלום מלא. הפופלוריות של האתר הפכה אותו לאטרקטיבי לאמנים ולחובבי מוזיקה כאחד, אולם יצרה גודש שקשה להתמצא בו. בבלוג Audio Camp החליטו להרים את הכפפה ולעשות סדר. מדי יום אספני המוזיקה המפעילים את הבלוג ממליצים על היוצרים והאלבומים הבולטים שנחבאים במחשכי ה-Bandcamp.

Audio Camp הוא בלוג שיתופי אותו מפעילים חן רוזן, איתי טל (ילד ז'), דנה פרץ (סולאנס), בנימין אסתרליס‬ (מורפלקסיס) וגיא חג'ג'. החבורה בוררת את המוץ מהתבן המוזיקלי ומגישה אותו לגולשים. קראוטרוק פיני או מוזיקת סרף מגואטמלה, פ'אנק מהוואי או אינדי אלקטרוני מאיראן - הכל הולך, כל עוד מדובר במוזיקה משובחת. מדי יום ראשון נביא כאן את ההמלצות של כותבי הבלוג.

 

מורפלקסיס ממליץ: 

 

יש לי חיבה אמיתית לפסקולים של סרטי אימה ומתח אירופאיים משנות ה-60/70, בייחוד אלה האיטלקיים שנרקמו בידי רב אומנים כמו אניו מוריקונה, פיירו אומליני וריז אוטלייני. תמיד חשתי שהיתה חירות גדולה במה שהמוזיקאים הללו עשו - בחיבור שלהם בין מוזיקה קלאסית, ג'אז, רוקנרול פרוע ופ'אנק יחד עם החידושים הטכנולוגיים של זמנם כמו כניסת הסינטיסייזרים האנאלוגיים וכלי הנגינה החשמליים למיניהם לאולפני ההקלטות.

הפרוייקט המוזיקלי The Kramford Look לוקח את כל ההשפעות הללו וטווה פסקול לסרט מתח/ג'יאלו איטלקי שמעולם לא נוצר (או כפי שנכתב בעמוד הבנדקמפ:"כך היה נשמע הפסקול של טים ברטון לו היה מביים סרט אימה בשנות ה-70") ועושה זאת כעת תוך שימוש אמיתי בציוד אנאלוגי ישן.  אחד מהדברים שכל כך ניכרים באלבום הזה, מעבר לעיניין האנאכרוניסטי, הוא יכולת העיבוד המרשימה והמושקעת והאהבה הגדולה של המוזיקאים שלקחו חלק באלבום למושאי ההשראה הפסקולית האיטלקית (בעיקר) והאהבה הזו פשוט מדבקת.

 

האזינו לאלבום המלא:

 

 

תגובות