אלבומים

אביב גדג' - ילדים של מהגרים - 2013

אלבום השנה של קול הקמפוס תשע"ג: אביב גדג' חוזר, אחרי כמעט ארבע שנים, ומשחרר אלבום חדש עמוס ברוקנרול, כתיבה מושחזת ושירה כאובה. כנסו לשמוע

מאת בן אליעד. 01-09-2013

תגיות: יהוא ירון, אביב גדג', 2013, ילדים של מהגרים

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

"כל יום מוציאים עשבים רעים, וכל יום הם גדלים בחזרה/ אחרי הכול זאת הארץ ששינתה זאת, הארץ ששינתה את פניך/ אל תדאג, אל תדאג השורשים שלך עמוקים מספיק/ עוד מעט, עוד יום אחד".  במילים אלה, כפי ששר הזמר והיוצר אביב גדג' בשיר "לתמיד ולעולם לא", מתוך אלבומו החדש "ילדים של מהגרים", מתמצת גדג'  את הרוח שעומדת מתוך אלבומו החדש. בכתיבה מושחזת ושירה כאובה, בצליל שמחבר בין הרוקנרול המודרני לשורשים  המסורתיים מתלמי אליהו, גדג' מנסה לגשש את דרכו בביתו שלו, נלחם בתחושת הזרות, כמהגר  בארץ מנוכרת שאוכלת את יושביה, שוטח את הרעות החולות שסובבות אותנו בנבואות זעם מטלטלות.  


 "ילדים של מהגרים" רואה אור כמעט ארבע שנים אחרי אלבומו הקודם "תפילה ליחיד", בעקבותיו זכה בפרס אקו"ם לעידוד היצירה עבור כותב מילים. גדג' כתב והקליט את האלבום בשנתיים האחרונות בתל אביב,  ביחד עם חבורת הנגנים המצוינת שליוותה אותו גם באלבומו הקודם, הכוללת את את יהוא ירון, בוריס מרצינובסקי, אביב ברק ורון בונקר, וגם כוללת הופעות אורח של זאב טנא וסולנית "כלבי רוח" הילה רוח. האלבום עלה גם לרשת לשמיעה חופשית, ואתם מוזמנים כבר עכשיו להאזין לאחד האלבומים הישראלים הטובים והחשובים של השנה.

 

האזינו לאלבום המלא:


תגובות