אלבומים

Hugh Laurie - Didn't It Rain - 2013

השחקן יו לורי ממשיך את המסע שלו אל הבלוז, מניו אורלינס אל מרכז ארה"ב. האזינו לאלבומו החדש שבוע לפני יציאתו הרשמית

מאת גיל מטוס. 02-05-2013

תגיות: בלוז, חדש, Hugh Laurie, 2013, יו לורי, Didn't It Rain, Blus

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

לפני כשנתיים יצא אלבום הבכורה של השחקן הבריטי, יו לורי, גיבור הסדרה ד"ר האוס. לורי סיפר שלקח לו זמן רב להחליט שהוא מוכן להקליט מוזיקה. רק לאחר שעבר את גיל 50, הוא קיבל את הביטחון לעשות זאת וחזר אל המוזיקה שליוותה אותו מילדותו – הבלוז. באלבום Let Them Talk חוזר לורי אל שורשי הבלוז, אל הגיבורים שעליהם גדל ואל העיר הקדושה ניו אורלינס. באלבום משתתפים טום ג'ונס ומוזיקאים מניו אורלינס – הזמרת אירמה תומאס שמכונה מלכת הסול של ניו אורלינס; המוזיקאי והיוצר, מכשף הוודו - ד"ר ג'ון; והמוזיקאי והמפיק המפורסם אלן טוסנט שאחראי על עיבוד כלי הנשיפה באלבום.

לורי ביצע קאברים לקאלסיקות בלוז כמו St. James Infirmary, Battle of Jericho, They're Red Hot, John Henry ו- Tipitina, שירו המפורסם של הבלוזיסט פרופסור לונגאייר שהיווה מקור השראה גדול עבור לורי. בסרט הדוקומנטרי Let Them Talk - A Celebration of New Orleans Blues, שמתעד את מסעו של לורי לניו אורלינס, מספר הלה שמאז שגילה את השיר, לפני שנים רבות, הוא נוהג להאזין לביצועים שונים שלו מדי יום.

בשישה במאי יראה אור, באופן רשמי, אלבומו השני של לורי, Didn't It Rain. גם באלבום הזה הוא ממשיך לחקור את הבלוז ועובר מניו אורלינס אל ליבה של אמריקה. הוא מבצע שירים כמו: Saint Louis Blues, I Hate A Man Like You, Wild Honey של ד"ר ג'ון ו- Changes של אלן פרייס, מי שהיה קלידן להקת האנימלס. באלבום מתארחים הזמרת הגואטמלית גבי מורנו, זמרת הסול ג'ין מקליין והבלוזיסט טאג' מהאל.

 

האזינו לאלבום המלא ברצועה אחת:

 

תגובות