אלבומים

Iggy & The Stooges - Ready To Die - 2013

לאחר כמה שנים טובות וקריירת סולו מגוונת, איגי פופ חוזר לחבריו הוותיקים בכדי לעשות את מה שהם יודעים הכי טוב - לתת בראש. כנסו לשמוע

מאת בן אליעד. 22-04-2013

תגיות: איגי פופ, 2013, Iggy Pop, Iggy & The Stooges, New, Ready To Die

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

קרוב לוודאי שאם ביום כדור הארץ היו מצליחים לחבר את איגי פופ לטורבינות לייצור חשמל, הוא היה מסוגל לספק מספיק אנרגיה כדי להאיר מטרופולין שלם. הרי זה אדם שפועל כמו שפן של אנרג'ייזר - לא נכבה, לא עומד במקום, כל הזמן בתנועה, כל הזמן בעשייה, שורף את הבמה שהוא עומד עליה כפי שצעירים בכמה דורות ממנו לא מסוגלים לעשות. 66 נרות הוא כיבה בעוגת יום ההולדת שלו שנחגג ביום ראשון. הרוק אולי מת, אבל איגי חי, בועט, ומנפנף אצבע משולשת. אחרי שהשתעשע בשני אלבומי הסולו האחרונים שלו דווקא עם ג'אז וסנשונים צרפתיים, הדינמו-רוקנ'רול האנושי חוזר אל היסודות וללהקה המיתית שעמה בראשה- הסטוג'ס, שהניחה בזמנו את היסודות שהביאו לעלייתם של הפאנק והגאראג' בשנות השבעים.

 

Ready to Die הוא אלבום האולפן החמישי של איגי והסטוג'ס, שש שנים אחרי שההרכב המתחדש הוציא את The Weirdness. בזמן שעבר מאז האלבום הקודם, הלהקה נאלצה להיפרד מרון אשטון, הגיטריסט המקורי וממייסדי הלהקה, שנפטר ב-2009 מהתקף לב. אך גם קיבלה בברכה ובחזרה סטוג' נוסף מהעבר דמותו של ג'יימס וויליאמסון, שהיה חתום על סאונד הגיטרות מלוכלכות של Raw Power, אחד האלבומים החשובים והמשפיעים בתולדות הרוק, ואחת הסיבות שדרבנו את קורט קוביין וג'וני מאר לאחוז בגיטרה חשמלית. זה האלבום הראשון מזה כמעט 40 שנה שבו ו-וויליאמסון ופופ משתפים פעולה, במהלכן הגיטריסט פרש ללימודי מחשבים ועבד בתאגיד סוני, שם הגיע לתפקיד סמנכ"ל עד לפני לפרישתו לפני כמה שנים.

 

 Ready to Die  יראה אור רשמית רק בשבוע הבא, אבל הלהקה כבר העלתה את האלבום במלואו להאזנה ראשונה ורציפה: 35 דקות מהודקות ואינטנסיביות של גיטרות אגרסיביות והאנרגיות הבלתי נדלות של פופ. אין יותר אולד-סקול מזה.

האזינו לאלבום המלא:

תגובות