אלבומים

The Flaming Lips - The Terror - 2013

הלהקה האמריקאית הוותיקה מוציאה את - The Terror - אלבום האולפן החדש, הקודר והמאתגר שלה. האזינו לו במלואו

מאת בן אליעד. 09-04-2013

תגיות: The Flaming Lips, 2013, The Terror, Dave Fridmann

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

הרכב הרוק האקספירמנטלי "פליימינג ליפס" מוציא בימים אלו את – The Terror - אלבום אולפן חדש, ו-14 במספר. כמדי אלבום, הפליימינג ליפס מצליחים להפתיע גם הפעם. The Terror הוא יצירת קונספט תובענית וקודרת שדורשת מהמאזין סבלנות וריכוז. זו אינה הפעם הראשונה שהלהקה דורשת הרבה מהמעריצים שלה. על מנת להאזין לאלבום Zaireeka מ-1997, לדוגמה, יש להצטייד בארבע מערכות סטריאו שונות שכן האלבום מורכב מארבעה קומפקט דיסקים שעל כל אחד מהם רק ארבעה ערוצי סטריאו ואשר משלימים זה את זה כאשר הם מנוגנים במקביל.


התובענות מהמאזינים היא רק חלק מהסיפור. הלהקה שמיעטה לספק להיטים לרדיו בשלשות העשורים בהם היא פועלת, הפציעה בפרסומת למכונית במהלך הסופרבול – אחד האירועים הטלוויזיוניים הגדולים בעולם. מצד שני, הקליפים שלה פעמים רבות קשים לצפייה בצורה שיכולה להרגיז, וההופעות שלה קרקסיות, צבעוניות ובלתי נשכחות. תאהבו אותם או תסלדו מהם, מה"פליימינג ליפס" קשה מאוד להתעלם.


The Terror לוקח את המאזין למחוזות קודרים ועגומים. זהו אלבום קשה לעיכול ואף מטריד לפרקים, שלפי ווין קוין, הסולן והכוח היצירתי מאחורי ההרכב, מתארת עולם אפוקליפטי ומציאות ש"אין בה אהבה". האזנה רציפה לאלבום מצריכה המון סבלנות ואורך נשימה כדי להיכנס לעומקו של The Terror . אבל היי, הפליימינג ליפס אף פעם לא הבטיחו לאף אחד חיים קלים.

 

האזינו לאלבום המלא:

תגובות