אלבומים

Yeah Yeah Yeahs - Mosquito - 2013

יה יה יהז מוציאים ממש בקרוב את אלבומם הרביעי Mosquito ובינתיים תוכלו להצטרף למסיבת האזנה לאלבום בליווי הלהקה. כנסו לשמוע

מאת בן אליעד. 05-04-2013

תגיות: Yeah Yeah Yeahs, 2013, james murphy, Dr. Octagon

בואו של האביב הוא תמיד סימן לבאות של עשרות אלבומים מסקרנים ומצופים, ולא יכולנו לבקש ספתח יותר טוב מאשר קרן אור בדמותה של קרן או ולהקת Yeah Yeah Yeahs, שיוציאו בקרוב את אלבומם הרביעי Mosquito.

יה יה יה'ז היו אחת הלהקות הבולטות שניפקה סצנת האינדי הניו-יורקית  בעת "הרנסאנס" שלה בתחילת העשור הקודם, כשהרכבים כמו הסטרוקס ואינטרפול ניערו את האבק מהגיטרות והחזירו לחיים את סאונד הגאראג' רוק. עוד בתחילת הדרך הם בלטו במפגן פאנק אינטנסיבי וחצוף, ובו המתופף בריאן צ'יס והגיטריסט ניק זינר ניגנו כאילו החיים שלהם היו תלויים בזה, ובפרונט עומדת קרן או, סולנית וכוכבת רוק של פעם בעשור-  פרפורמרית כריזמטית, משוחררת עכבות ופצצת אנרגיה ששורפת כל במה עליה היא עומדת. מאז אלבום הבכורה שלהם ב-2003 Fever to Tell , יה יה יה'ז ביססו את עצמם בכל אלבום ואי.פי שהוציאו לאורך העשור האחרון כלהקה דינמית ומתחדשת שמחפשת להעשיר ולפתח את הסאונד שלה. אלבומם האחרון  It's Blitz מ-2009, שהיה בעל אופי יותר אלקטרוני, נחשב על ידי רבים לעבודתם הטובה והשלמה ביותר עד כה, ולאחד האלבומים הטובים של העשור הקודם.

Mosquito כאמור ממשיך את ההתפתחות והיריעה המוזיקלית של יה יה יה'ז. הלהקה הורידה את מינון הסינתייזרים לטובת יותר גיטרות ובס, אבל ניכר היטב שהיא ממשיכה לחקור אפיקים וז'אנרים שטרם נשמעו באלבומים הקודמים שלהם, כמו דאב, רגאיי, היפ הופ וגם לא מעט סול, כמו בפצצת הגוספל  Sacrilege, הסינגל הראשון והקטע הפותח של האלבום.

בדומה ל- It's Blitz, המפיקים המוערכים ניק לאוני (שחתום לאחרונה גם על Push The Sky Away של ניק קייב והבד סידס) ודיוויד סיטק ( גיטריסט ומייסד TV On the Radio ) לקחו גם הפעם חלק בהקלטת והפקת האלבום ביחד עם הלהקה. ג'יימס מרפי, האיש מאחורי הרכב הדאנס-פאנק המנוח LCD Soundsystem , חתום גם הוא כמפיק על אחד משיאי האלבום, Buried Alive, בו מתארח הראפר קול קית', תחת האלטר-אגו המוזיקלי שלו, דוקטור אוקטגון.

בלילה שבין רביעי לחמישי, הזמינה הלהקה  את המאזינים ל"מסיבת האזנה" מקוונת, בה השמיעו כל 11 קטעי האלבום במלואם,  ושיתפו את הגולשים בסיפורים וברעיונות שעמדו מאחורי הכתיבה וההפקה של Mosquito. במידה ופספסתם או לא ידעתם, השגנו לכם את השידור החוזר,  שבוע וחצי לפני תאריך היציאה הרשמי.

 

 

תגובות