אלבומים

Tyler, The Creator - Wolf - 2013

אחרי דריכות רבה מצד המבקרים והמעריצים, הוציא השבוע טיילר, דה קריאטור את WOLF וזכה לפרגון גדול אפילו מקניה ווסט. כנסו לשמוע

מאת בן אליעד. 02-04-2013

תגיות: Wolf, Odd Future, Tyler, The Creator

בדצמבר האחרון, כשעיתונאי המוסיקה והבלוגרים החלו לנסח את רשימת האלבומים שירצו לשמוע ב-2013, הייתה תמימות דעים ש-Wolf, אלבום הסולו השלישי של  טיילר, דה קריאייטור, יהיה אחד האלבומים המוצלחים של השנה. Wolf יצא השבוע לאור, וסגר את טרילוגיית האלבומים של הראפר והמפיק מקליפורניה שהחלה עם Bastard מ-2009, ונמשכה ב-2011 עם-Goblin.

טיילר, דה קריאייטור, או בשמו המלא טיילר גרגורי אוקונמה, בסך הכול בן 22, אבל כבר נחשב כאחד השמות החשובים בהיפ-הופ. מלבד היותו ראפר, מפיק, כותב ובמאי קליפים, טיילר עומד מאחורי קולקטיב ההיפ הופ- Odd Future. בעיניי רבים, הקולקטיב נחשב למשמעותי ביותר בסצנת ההיפ הופ מאז ה"וו טאנג קלאן". בין חבריו נמנים הודג'י ביטס, דומו ג'נסיס, ארל סוויטשרט, ונסיך ה- R&Bהתורן פרנק אושן.

לטיילר דה קריאייטור סגנון מיוחד ושפה חדה כתער ונטולת פילטרים. הקיצוניות המילולית שלו גררה האשמות בהומופוביה בשל שימוש בביטויים פוגעניים עבור הקהילה הגאה. הכתיבה שלו מהולה בהמון הומור מחד אך גם בלא מעט רגשות כעס ושנאה עזים.

 

 

ב-18 הקטעים המרכיבים את Wolf, מתאר טיילר את ההתמודדות המסויטת שלו עם ההצלחה המהירה ועם המבקרים. הוא מתעסק בנקודות רגישות של ילד  ללא דמות אב, ולראשונה מציג גם צד בוגר. בדומה לתקליט הקודם Goblin, מרבית מחברי Odd Future משתתפים בחלק ניכר מהאלבום, בנוסף להופעות אורח מסקרנות של אריקה באדו, פארל וויליאמס וסולנית Sterolab  הבריטית לאטישיה סדייר.

במקביל לאלבום החדש, הוציא טיילר גם קליפ מרשים. הקליפ זכה לביקורות כל כך נלהבות שאפילו קניה ווסט, בצעד נדיר מאוד של פרגון, הסיר את כל תכני האתר הרשמי שלו והעלה את הקליפ לצפייה בעמוד הבית שלו.


תגובות