אלבומים

Bombino - Nomad - 2013

כוכב הבלוז המדברי מניג'ר, אפריקה, חוזר עם תקליט בהפקתו של דן אורבך מהבלק קיז. כנסו להאזין לאלבום במלואו.

מאת קול הקמפוס. 28-03-2013

תגיות: Bombino, Dan Auerbach, 2013, בומבינו, דן אורבך

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

 

המדבר שוב רועש : שנתיים אחרי אלבום הבכורה הסוחף שלו, מוכתאר "בומבינו" אומארה, אחד השמות הבולטים בסצנת מוזיקת העולם הגלובלית, עומד בפני הוצאת אלבומו החדש, Nomad.

בומבינו נולד ב-1980, בן לאחד משבטי הטוארג הנודדים במדברי ניג'ר שבאפריקה. כשהיה בן 10, בצל המרד הטוארגי שבו אנשי השבטים נאבקו על עצמאותם, ברח עם משפחתו לאלג'יריה, והקדיש את שנות ההתבגרות שלו למוזיקה ; הוא החל ללמוד לנגן על גיטרה בכוחות עצמו, ומאוחר יותר קיבל שיעורים אצל הגיטריסט המוערך חג'ה ביבי, כשבמקביל נחשף גם לבלוז ולרוק'נרול האמריקאי. ב-2010, עלה במבינו לראשונה לתודעה כשעמד במוקד הדוקומנטרי Agadez, the Music and the Rebellion, אשר תיעד את חזרתו הביתה לשבט שלו אחרי עשור של גלות, וכמו גם את הפיכתו לגיבור תרבות, כדמות המקדשת את התרבות הטוארגית המסורתית, אך גם מגלה פתיחות לעולם המודרני, ובפרט למוזיקה המערבית.

אלבום הבכורה שלו Agedaz, על שם עירו שבניג'ר, שראה ב-2011, היא יצירה קוסמית ועצמתית שהדהדה מעבר למדברי הסהרה. אלבום שסימל את רוח המהפכה והחופש של שבטי הטוארג אחרי שנים של מאבק שפיכות דמים. זהו אלבום שגם הציג את הווירטואוזיות המרהיבה של בומבינו כגיטריסט, ואת המוזיקה יוצאת הדופן שלו ששואבת השראה הן מאמנים אפריקאים פורצי דרך דוגמת חברי להקת טינאריוון ועלי פארקה טורה, והן מגיבורי גיטרה מערביים כמו ג'ימי הנדריקס, ומארק קנופלר.

שנה לאחר מכן, אחרי סיבוב הופעות חובק עולם (כולל הופעה אחת בלתי נשכחת בבארבי בתל אביב), מפגש של המוזיקאי הטוארגי עם דן אורבך, גיטריסט וסולן הרכב הגאראג'-בלוז The Black Keys, הפך תוך זמן קצר לשיתוף פעולה מקצועי שעבר לאולפן בנאשוויל לצורך הקלטות אלבום האולפן השני של בומבינו, כשאורבך מאייש את עמדת המפיק המוזיקלי. Nomad  צפוי לצאת רשמית ב-2 באפריל, אבל  אתם מוזמנים כבר כעת להתרשם בעצמכם מהמשך המסע המוזיקלי של אחד מהאמנים המרתקים ומעוררי ההשראה של העת האחרונה 

 

האזינו לאלבום המלא:

תגובות