אלבומים

alt-J (∆) - An Awesome Wave - 2012

שמיעה אחת תספיק לכם כדי להיתפס חזק מאד באלבום הזה

מאת הוד אהרוני. 20-05-2012

תגיות: 2012, alt-J

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

 

שמיעה אחת. אחת ראשונה זה מה שצריך כדי להיתפס חזק. ג'ו ניומן וחבריו הבריטים להרכב אלט ג'יי, עושים מוזיקה פשוט טובה. כמה טובה? מספיק טובה כדי לשלוח את כל הפיט'צפורקאים, בהתמוגגות, לשחק הגדר את הז'אנר. וכשמים בצד את הממבו ג'מבו. החבר'ה האלה עושים פופ. מישמש אלקטרוני/אקוסטי שנכנס ישר למחזור הדם ולא יוצא. הקטעים באלבום נעים בין קטעים רקידים (Fitzpleasure) לבין כאלה שמייצרים רצון עז להקדיש למישהי מיוחדת בחייך (MS  המעולה). פנורמה מוזיקלית.

ג'ו, הסולן, לא מתאמץ בהגשה שלו ושר עם גוון שמקשה לפענח מאיין הלהקה באמת. אז הם מבריטניה. לידס ליתר דיוק, נולדו ב2007 ובמקום ליפול לאפרוריות הרגילה של הסאונד הבריטי, חטיבת הקצב בדמות הבסיסט, המתופף והקלידן משתגעים לא פעם באלבום וגורמים לכמה קטעים להישמע אתניים, בעלי נפיצות מועדונית ובכלל מיוחדים מאוד. למשל, יש כמה אקפלות בחלק מהקטעים שמשרות אווירה כנסייתית ומבלי משים החבר'ה יובילו אתכם לבליל אינדי/אלקטרוני/גיטרות מגניב.

זה קשה לעקוב אחרי המבנה הקלאסי של פופ או רוק בקטעים באלבום, כי ברגע שתחשבו שקלטתם אותם הם יביאו בהפוכה. מה שהופך את האלבום למפתיע לטובה משמיעה ראשונה ומקווה שכמו אצלי, גם אהוב. מנסיון, זה אלבום שיגרום לקיפול כביסה להיות כיף ובאותה נשימה יבוא טוב בפאב השכונתי לצד הבירה. חורף, קיץ. כלבים, ברווזים. זה לא משנה. איזה אלבום.

האזינו לאלבום המלא:

 

תגובות