אלבומים

Andrew Ashong - Flowers - 2012

ריליס מסקרן של אנדרו אשונג בלייבל של ת'יאו פאריש SOUND SIGNATURE (דיטרויט)

מאת זהר כפרי-שושן. 01-08-2012

אי אפשר לפספס הריליס של אנדרו אשונג בלייבל של ת'יאו פאריש SOUND SIGNATURE (דיטרויט) שיצא באוגוסט 2012, ואם פספסתם, אתם כנראה לא בלופ.

תיאו הוא אחד הוותיקים בסצינת ההאוס בדיטרויט, חבר פעיל בקבוצת הדי ג'יים הדיטרויטיתTHREE CHAIRS  עם קני דיקסון ג'וניור (מודימן), ריק ווילהייט ומרסלוס פיטמן, ומקים הקולקטיב המוסיקלי  Rotating Assembly שהוא קולקטיב שמורכב ממעל 20 נגנים ודי ג'יים מדיטרויט.

התקליט FLOWERS מורכב משלושה קטעים, בצד אחד יש את הקטע שנושא את שם האלבום FLOWERS שהוא שיתוף פעולה של ת'יאו ואשונג ושני קטעים נוספים בצידו השני של התקליט, שהופקו על ידי אשונג לבד.

ת'או ואשונג הצליחו לחדש בטראק FLOWERS, בעזרת המנטרה הלירית של אשונג והביטים סלו-האוס של ת'יאו, שמלווים במהלומות ג'אזיות וקריספיות של התופים, טובה ובאס יוצרים התאמה מושלמת לקול ה70'S סול של אשונג. ברגע ששומעים את הקטע לראשונה, קשה להחזיק את עצמך ולא לשמוע אותו ישר שוב (ושוב, ושוב), מעבר להכל, הטראק הזה מביא אותך להבנה שקטע האוס טוב לא חייב להישאר על 125 BPM.

בפליפ סייד של התקליט, אשונג כבר לבד ובכוחות עצמו. הוא מרשה לעצמו לעלות קצת את הטמפו. TAKE IT SLOW אשונג משלב פריטה קלה על גיטרה אקוסטית מלווה MOOG בס פאנקי שמעורבב עם הקול של אשונג וליריק'ס קליטים. זה עצוב להבין ששיר כזה לעולם לא יושמע ב-PEAK TIME ברדיו. אולי זה בעצם יותר טוב לנו, אלו שבאמת יודעים להעריך אותו.

הקטע שסוגר את האלבום נקרא "THE WAY SHE MOVES", אשונג שוב לבד, והוא מחזיר את האווירה ואת האנרגיה שוב למטה (בדומה ל- FLOWERS). הטראק סובב על תבנית של 2 אקורדים ופריסה מאוד זהירה של הווקל'ז, מה שעושה את זה קשה לא להישאב לתוך הקטע הזה, לעצום עיניים ולהתמסר לקולו של אשונג.

 

 

 

 

תגובות