אלבומים

Lana Del Rey - Born To Die - 2012

זיוף או אמת? תעלול יח"צני או כישרון אמתי? עזבו שאלות, פשוט תקשיבו

מאת עמית קניג. 01-01-2012

תגיות: lana del rey, born to die

 

 

נחשפתי לאחרונה לאלבומה האחרון של לנה דל ריי "Born To Die" וגיליתי משהו בהחלט שווה – תרתי משמע.

 

כולכם ודאי שמעתם על הזמרת בעקבות ניגון השיר "Video Games" באופן קונסיסטנטי בתחנות רדיו שונות.

בדיקה אבסטרקטית על דל ריי הובילה לעובדה שניסתה בעבר להשתלב בשואו ביז ללא הצלחה כבירה, אך בעזרת דחיפה נכונה שניתנה ע"י אביה (עשיר ניו-יורקי) הנערה המסתורית פרצה בזכות שני קליפים ביוטיוב אשר קידמו אותה לשמיים (גם זו דרך להצליח בעידן הנוכחי).

מעבר להיותה בחורה יפה (ואני נמנע מהערות סקסיסטיות) גרונה מפיק סגנון קצת אחר של שירה, כזה היותר מתאים לזמרות עבר ומעורר אסוציאציות של כוכבות משנות ה־60.

מכירים את אלה שאומרים "בונ'א, מצאתי מוזיקה שמתאימה פיקס למיטה"? אז כן חברים, יש לי פה משהו בידיים.

באלבומה Born To Die"" ניתן למצוא סגנון שירה איטי, מגוון, חושני וקצת מחרמן. האלבום כולל 15 שירים, רובם ממש מצוינים, הייתי אומר כי המילים הן החוליה החלשה בסיפור של דל ריי אבל לפעמים המוזיקה מסביב עושה את שלה.

הזמרת קיבלה ביקורות קוטלות בארה"ב עקב הופעתה המביכה (בלשון המעטה) ב"סטרדיי נייט לייב" - קולה של דל ריי איבד גובה ונעלם מדי פעם בזיופים קשים. יש יגידו כי מדובר בהתרגשות של הזמרת ואני נמנה בין אנשים אלו, אך עדיין, עולות תהיות לגבי עתידה ולגבי יכולתה להחזיק מיקרופון ולעמוד אל מול קהל.

האם תוכל להמשיך ולייצר מוזיקה איכותית? האם הדיסק הוא חד פעמי? כרגע השאלות לא מעניינות אותי, אני פשוט נהנה מהאלבום הנוכחי ולא שואל שאלות לא רלוונטיות לגבי העתיד, הזמן יגיד. דעתי האישית שיש כאן מוזיקה מעניינת וזה מה שחשוב.

ממליץ בחום.

» האזינו לאלבום כולו:

תגובות